Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı
Thinpo - Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı

Teknoloji

Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı

Okuma Süresi: 7 dk Ücretsiz ve ücretli seçenekleriyle profesyonel sanatçılar ve yeni başlayanlar için en iyi çizim programlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden profesyonel 8 çizim programını inceledik!

Abone Ol google-news

Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı adlı listemizde Grafikerler, tasarımcılar, mimarlar veyahut resim ve dijital sanatlarla uğraşanlar için bilgisayar destekli çizim programları ve piyasadaki en iyi ücretsiz ve uygun fiyatlı çizim programlarını derlediğimiz listemizde her ihtiyaca uygun basit çizim programları ile profesyonel çizim programları hakkında detaylı bilgi veriyoruz.

Grafikerler, tasarımcılar, mimarlar veyahut resim ve dijital sanatlarla uğraşanlara yeni başlayanlar için kimi ücretsiz kimisi makul fiyatlı çizim programlarını derlediğimiz listemizde en iyi çizim programlarına yer veriyoruz. Her bir program tanıtımının altında uygun olduğu işletim sistemi ( Windows, Mac ), güncel fiyatı ve özellikleri yer alıyor. Size uygun gelen resim çizim programlarını satın almadan önce deneme sürümlerini indirmenizi öneriyoruz. Deneme sürümleri size uygun olan programı seçmenize olanak sağlayacak. Sizin ihtiyaçlarınız doğrultusundaki ilgili programın özelliklerine eriştiğinizi düşünüyorsanız boş yere ödeme yapmamış olacaksınız.

Dijital sanat, görsel sanatların bir dalı olup bilgisayar destekli uygulanan bir sanat akımıdır. Dijital sanatta fotoğraf manipülasyon teknikleri, illüstrasyon çalışmaları, programlama dilleri, web tasarım teknikleri, dijital performans sanatları, robotik ve daha birçok sanatsal kullanım amacı taşıyan ürünü bünyesinde barındırır.

Dijital sanatın en bilinen dalı şüphesiz resim sanatıdır. Eskiden olduğu gibi hala tuval üzerine resim yapılmasına rağmen teknolojinin her geçen gün yeni bir kilometre taşına ulaşması neticesinde büyük bir iş kolunun dijital ortama kayması, sanatsal akımları da internet mecrasına taşır hale geldi. Böylece grafik tasarım, mimari ve dijital tasarım arz talep ilişkisiyle artış gösterdi.

Resim, bir ressamın birçok boyayı, fırçayı ve teknik ekipmanı bir araya getirerek tuval üzerine oluşturduğu şekiller bütünlüğüne denir. Ve klasik resim sanatını icra etmek hezimetli olduğu kadar bazen de imkansızlıklardan kaynaklı bir zorluk içerir. Ancak dijital ortamda, istenilen boyutlarda yapılan bir resim her hâlükârda avantajlıdır. Çünkü daha canlı renklere sahiptir. İstenildiği zaman yeniden renklendirilebilir. Rahatlıkla kopyalanabilir ve geliştirilebilir. Dünyanın diğer ucundaki birine e-posta yoluyla gönderilebilir. Ayrıca çevresel faktörlerin etki etmediği bir yöntemdir. Bu listemizde yeni başlayanlar için en iyi çizim programları ile grafik tablet çizim programlarını listeliyoruz.

8. Clip Studio Paint

Thinpo - Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı

 • İşletim Sistemi: Windows, Mac, iOS, Android
 • Fiyatı: 49.99 $

Daha önce Manga Studio olarak bilinen Clip Studio Paint Grafik tasarım programları kategorisinde en çok tercih edilen 3D tasarım programlarından biridir. Clip Studio Paint çok uygun bir fiyatının olmasının yanı sıra neredeyse çoğu işletim sisteminde çalışıyor. Grafik çizim tableti programı olarak da kullanılan Clip Studio Paint’te çizime yeni başlayan kişiler ile illüstratörler ve profesyonel tasarımcılar için her seviyede özellik var. Yeni başlayanlar için en iyi çizim programlarından biri olan Clip Studio Paint detaylı ve düzenli bir ara yüze sahip. Konsept sanat araçlarından tutun da çizgi roman, 3D animasyon ve modellemelerine kadar birçok özelliği sunuyor.

Clip Studio Paint Özellikleri

 • Grafik çizim tabletleriyle uyumlu çalışan bir fırça motoruna sahiptir.
 • Karakter modelleme, konsept sanatı, çizgi roman, animasyon tasarımı ve 3d mimari çizim programı özelliklerini kısmen taşıyan Clip Studio Paint çizim profesyonelleri için biçilmiş kaftan!
 • Clip Studio Paint’e her ay binlerce özel fırça seçeneğinin yanı sıra birçok çizim aracı ekleniyor.
 • Profesyonel animasyonlar oluşturarak bunları video veya Gif olarak dışarı aktarabilirsiniz.
 • Tasarımcılar için profesyonel çizim programları kategorisinde en fazla özelliğe ve detaya sahip olan Clip Studio Paint diğer resim çizim programları arasında en ucuzu.

7. ProCreate

Thinpo - Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı

İşletim Sistemi: iOS

Fiyatı: 9,99 $

Çizim programları İOS işletim sisteminin üstün performansıyla epey bir yol kat etmiş gibi görünüyor. Çizime başlangıç programı olarak tercih edebileceğiniz Procreate kullanıcı dostu ara yüzü ile İPad üzerinde kusursuz bir performansta çalışıyor. Yeni başlayanlar için en iyi çizim programı olan bir İPad çizim programı arıyorsanız mutlaka denemeniz gereken Procrate en iyi Apple tablet çizim programıdır. Procrate hem çizime yeni başlayan illüstratörler hem de profesyonel tasarımcılar için ideal bir çizim programıdır. Apple Pencil ile uyumlu çizim kombinasyonlarından veya dokunma hassasiyeti desteğinden yararlanarak çizim yapabilirsiniz.

ProCreate Özellikleri

 • Procreate, en iyi Apple tablet çizim programını öğrenmesi oldukça kolaydır. Grafik tasarıma yeni başlayanlar için çizim programları arasındaki en iyi tercihtir.
 • İPad ve Apple Pencil ile uyumluluğunun yanı sıra parmaklarınızla da çizim yapabileceğiniz dokunma hareketlerini destekler.
 • Profesyonel çizimler oluşturmanız için üçüncü taraf uygulamalardan fırça, doku ve desenleri içe aktarmanıza izin verir.
 • Procreate aynı zamanda çizimlerinizden animasyonlar oluşturmanıza da olanak tanır.

6. Krita

Thinpo - Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı

İşletim Sistemi: Windows, Mac, Linux

Fiyatı: Ücretsiz

Krita, grafikerler ve tasarımcılar arasında oldukça popüler bir çizim programıdır. Çünkü kullanımı ve özellikleri bakımından ücretsiz olarak dağıtılan açık kaynak kodlu çizim programıdır. Krita çağdaşı bir çok çizim programının özelliklerini barındırır. Aldığı düzenli güncellemeler ile piyasada mevcut olan en iyi çizim programıdır. Ancak Clip Studio Paint ve ProCreate gibi detaylı özellikler barındırmaz. Bu da Krita’yı orta segment bir çizim programı yapar. Çizime yeni başlayanlar için tercih edilebilir bir program olan Krita profesyonel bir çizim uygulamasında görmeyi beklediğiniz tüm çizim araçlarına sahip olan dijital çizime yeni başlayanlar için en iyi çizim programları arasında oldukça popülerdir.

Krita Özellikleri

 • Krita’ya yeni başlayanlar için çizim becerilerini geliştirmek ve grafik çizim programlarını tanımak maksatlı kullanılabilir. Ayrıca organize bir arayüze sahip olan Krita detaylara takılmadan çizim yapabileceğiniz harika bir çizim programı.
 • Titrek çizgileri yumuşatmak için bir çok fırça içerir.
 • Vektör araçları ve vektör kütüphaneleri ile çizgi roman ve manga çizimlerinde destekleyicidir.
 • Yüksek kaliteli animasyonlar oluşturabilmeniz için çeşitli çizim araçlarıyla birlikte gelir.

5. Rebelle

Thinpo - Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı

İşletim Sistemi: Windows, Mac

Fiyatı: 89, 99 $

Rebelle tasarımcılar ve çizime yeni başlayanlar için akrilik boya, yağlı boya ve sulu boya gibi konularda uzmanlaşmış ve fizik kurallarına göre tasarlanmış bir grafik tasarım çizim programıdır. Rebelle çizim programı yağlı boya ve ıslak boya çizimleriniz için özel fırça koleksiyonuyla birlikte gelir. Dinamik boyama tekniği, palet bıçağı, şeffaf sulu boya karışımı gibi inovatif özelliklere sahiptir.

Rebelle Özellikleri

 • Rebelle, yağlı boya ve sulu boya özellikleri taşıyan en yenilikçi grafik tasarım çizim programlarından biridir.
 • DropEngine özelliği ile gerçekçi görünen, canlı resimler oluşturmanıza olanak sağlar.
 • Yeni başlayanların dahi kolayca öğrenebileceği basit bir ara yüze sahiptir.

4. Adobe Fresco

Thinpo - Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı

İşletim Sistemi: İOS, Windows

Fiyatı: 9.99 $

Stylus, dokunmatik cihazlar ve grafik çizim tabletleri için geliştirilmiş Adobe Fresco kusursuz bir boyama deneyimi sunmak için dünyanın en zengin içerikli fırça ve Raster koleksiyonunu ve devrim niteliğindeki Canlı fırçalar özelliğini bir araya getiriyor. Adobe Fresco; grafik tasarımcılar, animatörler, illüstratörler, tasarımcılar ve çizime yeni başlayanlar için basit çizim programları arayan herkes için harika bir seçenek. Ayrıca 30 günlük deneme süresinden yararlanabilir hem Windows hem de İPad cihazınızdan Adobe Fresco çizim programı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Eğer daha önceden Creative Cloud aboneliğiniz varsa ücretsiz Adobe Photoshop programları ile bir çok Adobe ürününü Adobe Fresco dahil rahatlıkla erişebilirsiniz.

Adobe Fresco Özellikleri

 • Tıpkı fiziksel bir fırça ile boyama yapıyormuşçasına bir his veren Canlı Fırçalar özelliğiyle 3D efektler oluşturabileceğiniz mükemmel özellikler içieriyor.
 • Çapraz platform özelliğine sahip Adobe Fresco’da İPad ve İPhone üzerinden başladığınız çalışmaya masaüstünden devam edebilir, uyumlu cihazlarla her an her yerde kullanabilirsiniz.
 • Ayrıca Creative Cloud bulut hafızaya erişerek adobe Fresco’da işlediğiniz belgelerinizi ve dosyalarınızı barındırabilirsiniz.
 • Adobe Fonts ve metin katmanı desteğiyle çalışmalarınızla bir adım önde olun.

3. Adobe Photoshop

Thinpo - Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı

İşletim Sistemi:  Windows, Mac

Fiyat: 8,57 $

Fotoğraf manipülasyonundan tutun da dijital boyama, illüstrasyon ve grafik tasarıma kadar her türlü resim ihtiyacınızı karşılayacak dünyanın en popüler bilgisayar destekli çizim programları arasında lider olan Photoshop, tasarımcılar için kullanımı en kolay dijital çizim ve fotoğraf rötuşlama programıdır. Göz alıcı canlı renkler ve yapay zeka hassasiyetiyle projelerinizin favorisi olacak bu Adobe programı Creative Cloud aboneliğiyle Photoshop dahil bir çok aboneliğe erişme imkanınız oluyor. Ayrıca Photoshop ücretsiz indirip 30 gün hiçbir ücret ödemeden kullanabilir bu programın güçlü özelliklerini tecrübe edinebilirsiniz. Adobe Photoshop CC 2021 indirme linkine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Adobe Photoshop CC 2021 indir ( TIKLA )

Adobe Photoshop Özellikleri

 • Yıllardır geliştirilen Photoshop programının tüm fırça, desen, mock up vb. araç kütüphanelerine sınırsız erişim.
 • Yapay Zeka kullanarak kompozisyon tasarlama becerisi.
 • Grafik çizim tabletlerine uyumlu basınç kombinasyonları.

2. Affinity Designer

Thinpo - Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı

İşletim sistemi: Windows, Mac, iPad

Fiyat: 49.99 $

Affinity Designer Adobe Photoshop ve Adobe İllustrator grafik tasarım çizim programlarına alternatif olarak kullanılabilecek uygun fiyatlı bir çizim programıdır. En önemli özelliği ise tek seferlik bir ücret alır ve gelecekteki tüm güncellemeleri ücretsiz olarak indirmenize olanak sağlar. Bununla beraber vektör çizimleri ile raster çizimleri arasında pratik geçişler yapmanıza olanak sağlar. En güzel yanı da dijital sanat tasarımcıları için sınırsız bir çizim araç koleksiyonu sunması.

Affinity Designer Özellikleri

 • Özgün illüstrasyonlar ve kompozisyonlar oluşturmak için vektör ve raster arasında geçiş yapmanıza olanak sağlar.
 • Renk kontrolleri, sınırsız çalışma alanları, fırçalar, vektör araçları, daha fazla zoom seçeneği için gelişmiş araçlar koleksiyonu sunar.
 • Render işlemleriniz ne kadar büyük olursa olsun kasmadan aktarım işlemleri yapılır. Affinity Designer bu ilkelere göre optimize edilmiştir.
 • Hem sanatçılar hem de tasarımcılar için uygun fiyatlı grafik tasarımcılar için profesyonel çizim programıdır.

1. Autodesk SketchBook

Thinpo - Yeni Başlayanlar İçin En İyi 8 Çizim Programı

İşletim sistemi: Windows, Mac, Android, İOS

Fiyat: Ücretsiz

Autodesk SketchBook, ücretsiz illüstrasyon programlarının başında gelen basit bir ara yüze sahip, uyumlu olduğu cihazlarda yüksek performans gösteren grafik tasarım çizim programıdır. Ayrıca ücretsiz çizim programı Autodesk Sketchbook; hareket halindeyken, evde, okulda, işte ve her an her yerde çizim yapmanıza olanak sağlayan çapraz platform desteğiyle geliyor. Autodesk Sketchbook profesyonel kalitede sanatsal çizimler yapmak için şüphesiz en iyi ücretsiz çizim programı iken fırçalardaki yetersizliğiyle sınıfta kalıyor. Ancak pratik kullanıcı ara yüzü ve yeni başlayanlar için en iyi çizim programları arasında olması Sketchbook’u alternatiflerine göre daha ayrıcalıklı bir konuma getiriyor.

Autodesk SketchBook Özellikleri

 • Pratik ve sezgisel ara yüzü sayesinde dijital çizime yeni başlayanlar için en iyi çizim programları arasında yer alır.
 • 190 adet artistik fırçaya sahip.
 • El çizimlerini doğrudan program üzerinden tarayabilme özelliği
 • Çapraz platform desteğiyle ücretsiz özellikleri denemeye değer bir program olduğunun kanıtı.
İçerik Yazarı

Edebiyata, sanata, bilime ve "iyi" kitaplara tutkuyla bağlı, internetin ücra köşelerinde editörlük yapmış, nevi şahsına münhasır yazar bozuntusu.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam