Whatsapp, Hesapların Silineceği Tarihi Erteledi - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

whatsapp-hesapları
whatsapp-hesapları

Teknoloji

Whatsapp, Hesapların Silineceği Tarihi Erteledi

Okuma Süresi: 2 dk Whatsapp yeni resmi açıklaması ile sözleşmeyi kabul etmeyenlerin 8 Şubat tarihinde silinecek olan hesaplarının ileri bir tarihte silineceğini duyurdu.

Abone Ol google-news

Whatsapp hesapları ne zaman silinecek? Whatsapp hesapların silinme tarihini ertelediğini duyurdu. Son günlerde hakkında en çok konuşulan haberlerden biri olan Whatsapp’ın  yeni sözleşme güncellemesi ardından çoğu kişi kabul edilmesi zorunlu olan yeni sözleşmeyi kabul etmeyip, hesaplarını silerek başka mesajlaşma uygulamalarına yönelmeye başlamıştı. Yeni resmi açıklama ile Whatsapp hesaplarının ileri bir tarihte silineceği belirtildi.

Whatsapp Hesapları Ne Zaman Silinecek?

Whatsapp yeni gelen sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesaplarını 8 Şubat tarihinde silecekti. Ancak yeni karar ile Whatsapp hesapların silinme tarihini 15 Mayıs 2021‘e erteledi. Bu erteleme kararının da artan veri güvenliği endişelerini gidermek adına olduğunu belirtti. Tarih ertelense de sözleşmeyi kabul etmenin hala zorunlu olduğunu belirtelim. Whatsapp bu kadar tepki almasına rağmen geri adım atmadan sözleşmeleri, kabul etmeyenlerin telefonlarına ara ara göndermeye devam ediyor.

Son zamanlarda Whatsapp’ın sözleşmeleri geri çektiği, tepki aldığından dolayı yeni sözleşmeyi yürürlüğe koymayacağı haberleri dolaşıyordu. Bu haberlerin de asılsız olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Whatsapp’da bulunan hikayeler kısmını kullanarak kullanıcıları bilgilendirme amaçlı durum hikayeleri gönderdi. Bilgilendirici hikayeler şu şekilde:

whatsapp-hesapları

Whatsapp’ın Resmi Açıklaması

Birçok kişiden, kısa süre önce yaptığımız güncellemeyle ilgili tam anlaşılmayan noktalar olduğuna dair bildirimler aldık. Çok fazla yanlış bilginin yayılması, kullanıcılarımızın endişelenmelerine yol açtı. Bu nedenle, prensiplerimizi ve gerçekleri herkesin anlamasına yardımcı olmak istiyoruz.

WhatsApp, basit bir fikir temel alınarak geliştirildi: Arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaştığınız her şey, onlarla aranızda kalır. Bu, kişisel sohbetlerinizi her zaman uçtan uca şifrelemeyle koruyacağımız anlamına geliyor. Böylece kişisel mesajlarınızı WhatsApp da Facebook da göremez. Bu amaç doğrultusunda, kullanıcıların mesaj gönderdiği veya aradığı kişilerin kaydını tutmuyoruz. Ayrıca, paylaştığınız konum bilgilerini göremiyor ve kişilerinizi Facebook ile paylaşmıyoruz.

Bu güncellemeler, bahsettiğimiz konularla ilgili hiçbir şeyi değiştirmiyor. Aksine, bu güncelleme, kullanıcıların WhatsApp üzerinden işletmelere mesaj göndermelerini sağlayan yeni seçenekler sunuyor ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor. Şu anda herkesin WhatsApp üzerinden işletmelerden alışveriş yapmadığını biliyoruz. Ancak gelecekte daha fazla insanın bu seçeneği tercih edeceğini ve insanların bu hizmetler hakkında bilgi sahibi olmalarının önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu güncelleme, Facebook ile veri paylaşma olanağımızı artırmıyor.

Kullanıcılardan belirli bir tarihe kadar koşulları inceleyip kabul etmelerini istemiştik. Bu isteğimizi ileri bir tarihe alıyoruz. 8 Şubat’ta kimsenin hesabı askıya alınmayacak ve silinmeyecek. Ayrıca, WhatsApp’ta gizlilik ve güvenliğin nasıl işlediğiyle ilgili yanlış bilgileri ortadan kaldırmak için çok daha ciddi adımlar atacağız. 15 Mayıs’ta işletmelerle ilgili yeni seçenekler kullanıma sunulmadan önce, kullanıcılarımıza aşamalı olarak ulaşacağız. Böylelikle, kullanıcılarımız gizlilik ilkelerimizi kendilerine uygun bir zamanda inceleyebilecekler.

WhatsApp, uçtan uca şifreleme özelliğinin dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara ulaştırılmasına önayak oldu. WhatsApp olarak, bu güvenlik teknolojisini hem bugün hem de gelecekte savunma konusunda kararlıyız. Bizimle iletişime geçen ve gerçek bilgilerin duyulmasını sağlayarak söylentilerin durdurulmasına yardımcı olan herkese teşekkür ediyoruz. WhatsApp’ı özel ve gizli bir biçimde iletişim kurmanın en iyi yolu haline getirmek için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz.

İlgili açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

Whatsapp uygulamasına alternatif olabilecek diğer ücretsiz mesajlaşma uygulamalarıyla ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İçerik Yazarı

Hayal gücü oynadığı oyunlarla ve okuduğu kitaplarla bolca gelişmiş, teknolojiyi yakından takip eden, doğayı ve hayvanları çok seven, oyun ve kitap bağımlısı bir garip insanım.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam