Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri
Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

Teknoloji

Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

Okuma Süresi: 4 dk Web Geliştiricileri için En İyi Firefox Eklentileri ile Firefox deneyiminizi daha üretken hale getirebilir, web geliştirme ve tasarım performansınızı profesyonel şekilde iyileştirebilirsiniz.

Abone Ol google-news

Web geliştiricileri için en iyi Firefox eklentileri ile Firefox deneyiminizi daha üretken hale getirebilir, web geliştirme ve tasarım performansınızı profesyonel şekilde iyileştirebilirsiniz. En faydalı Firefox eklentileri ve uzantılarına değindiğimiz listemizde birbirinden başarılı seo, grafik ve içerik kategorilerindeki en iyi eklentileri inceliyoruz.

Mozilla Firefox, Mozilla vakfı tarafından geliştirilen ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir web tarayıcısıdır. Windows, macOS, Linux, Android ve iOS işletim sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Günümüz popüler web tarayıcılarının aksine kullanıcıların gizliliğine önem veren Firefox En iyi web tarayıcıları listesinde ilk 4 içerisinde yer alıyor. Firefox’u özel kılan bir diğer özelliği ise kar gözetmeksizin hizmet vermesi. “Para için değil, insanlık için internet” misyonunu benimseyen Mozilla ardılı bir çok tarayıcıya nazaran iki kat hızlı performansıyla herkese hitap ediyor. Ayrıca web geliştiricileri, web tasarımcıları ve benzeri pozisyondaki kullanıcılar için adeta bir velinimet! Bu özellikleri bir yana Firefox, web geliştiriciler ve web tasarımcılar için performansı en üst düzeye getiren faydalı eklenti kütüphanesine de sahip.

Bu listede web geliştiricileri ve tasarımcılar için son derece önemli olan Web Geliştiricileri için En İyi Firefox Eklentileri önerilerine değineceğiz.

1. SEOquake

Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

SEO çalışmalarınızı büyük ölçüde iyileştirmek istiyorsanız güvenebileceğiniz faydalı bir eklenti olan SEOquake web geliştiriciler nezdinde oldukça popüler bir eklenti. Anahtar SEO ölçümleri, Backlink, trafik, reklam, anahtar kelime, SERP ve daha birçok özellik sunuyor. Ayrıca Firefox dahil tüm tarayıcılarla uyumlu bir şekilde çalışıyor.

2. Window Resizer

Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

Web geliştiricileri ve tasarımcıları için en iyi eklentilerden biri Window Resizer. Çünkü web tasarımları ve çalışmalarınızı standart çözünürlüklerde ön izleme yapabileceğiniz bir özelliğe sahip. Böylece istediğiniz her türlü özel çözünürlükte çalışmalarınızı görüntüleyebilir, fikir sahibi olabilirsiniz. Firefox’un görüntü alanını yeniden düzenleyebilmesi bu konuda web tasarımcılara kolaylık sağlıyor.

3. Web Developer

Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

Bu eklentiyi kesinlikle beğeneceksiniz. Çünkü web tarayıcınıza bir kaç, faydalı web geliştirici aracı ekliyor! Asıl amacı web sayfaları üzerinde çalışmayı kolaylaştıracak bir araç çubuğuyla işleri kolaylaştırıyor. CSS özellikleriyle web geliştiriciler için en iyi Firefox eklentisi.

4. Firebug

Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

Firebug, HTML, CSS, DOM ve Javascript’te hata ayıklama ve durumu inceleme gibi işlemleri yapmanızı sağlar. Hata ayıklama dışında bir çok özelliğe sahip olan Firebug eklentisi etkinleştirildiğinde hatanın ne olduğu ve hangi satırdan kaynaklandığını size gösteriyor. Firebug eklentisi aynı zamanda AJAX web geliştiricileri için de çok önemlidir. Çünkü kullanıcı eylemlerinden sonra web sayfası ögelerinin yerini değiştirdiğinizde DOM üzerinden anlık düzenlemeler yapmanıza olanak sağlıyor.

5. Greasemonkey

Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

Eğer Windows bilgisayarınızda Firefox kullanıyorsanız web sayfalarınızı istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Greasemonkey eklentisi web sitelerinin görüntülenme şeklini değiştiren faydalı bir Firefox eklentisidir. Kullanıcıların sayfa web tarayıcıyı yüklenmeden önce veya sonra web sayfası içeriğinde anlık değişiklikler yapmanıza olanak sağlayan komut dosyalarının yüklenmesine izin verir. Kısaca Firefox’ta açtığınız web sitelerinin çalışma şeklini değiştirmeyi sağlar. Ayrıca Greasemonkey’de komut dosyası oluşturmak ve yüklemek için sadece Javascript kullanacabileceğinizi unutmayın.

6. ColorZilla

Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

Web geliştiriciler ve tasarımcılar için en önemli Firefox eklentisi! Web sayfalarının hangi renk paletlerinden oluştuğunu bulmanıza yardımcı olan bir renk seçme, gradyan ve eyedropper eklentisidir. Kullanımı oldukça kolaydır.

 

7. Total Validator

Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

Total Validator kullanabileceğiniz en efektif eklentilerden biridir. Hepsi bir arada doğrulama ve denetim aracı olan Total Validator. HTML ve CSS bağlantılarını çapraz bir şekilde kontrol eder ve denetimlerini sağlar. Ayrıca ekran görüntüsü almak için de kullanılabilir.

8. Font Finder 

Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

Web geliştiriciler ve web tasarımcılar için en iyi Firefox eklentileri sıralamasında belki de en ihtiyaç duyulan eklentilerden birisi de Font Finder. Çünkü web sayfalarında kullanılan fontları sizin için internette tarayıp buluyor. Bu özelliği sayesinde tasarımlarınızı yaparken web siteleri için font uyumu sorununu rahatlıkla çözebileceksiniz.

9. Ahrefs SEO Toolbar

Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

Ahrefs SEO araç çubuğu doğrudan Firefox üzerinden tüm SEO metriklerini tanımlar. SEOquake’in alternatifi olan Ahrefs SEO Toolbar faydalı Firefox eklentilerindendir. Bu eklenti Domain Rating (DR), Url Rating (UR), Organik ziyaretçi trafiği, Backlink sayısı gibi daha birçok özel web site metriği hakkında bilgi verir. Bu eklentiyi Firefox Eklentileri adresinden indirdikten sonra ayrıyeten  Ahrefs aboneliği oluşturmalısınız.

10. Grammarly

Thinpo - Web Geliştiricileri İçin En İyi Firefox Eklentileri

Web siteleri için içerik oluşturmanıza yardımcı olacak harika bir eklenti olan Grammarly, Firefox üzerinden doğrudan kullanılabilir. SEO uyumlu yazı asistanı Grammarly kullanmak oldukça kolay. Tek yapmanız gereken eklentiyi kurup Grammarly üzerinden abonelik oluşturmak. Dilbilgisi, anlaşılırlık, ton ve daha pek çok konuda yardımcı olacak gerçek zamanlı önerilerle, yazılarınızda istediğiniz efektif yaratıcılığı oluşturabilirsiniz.

 

İçerik Yazarı

Edebiyata, sanata, bilime ve "iyi" kitaplara tutkuyla bağlı, internetin ücra köşelerinde editörlük yapmış, nevi şahsına münhasır yazar bozuntusu.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam