Ücretsiz Mesajlaşma Uygulamaları - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

ücretsiz-mesajlaşma-uygulamaları
ücretsiz-mesajlaşma-uygulamaları

Teknoloji

Ücretsiz Mesajlaşma Uygulamaları

Okuma Süresi: 3 dk Whatsapp’ın yeni gelen gizlilik sözleşmesinin ardından, kendinize yeni bir mesajlaşma uygulaması aramaya başladıysanız. Sizler için ücretsiz mesajlaşma uygulamalarını bu yazımızda listeledik.

Abone Ol google-news

2010 yılında mesajlaşma uygulaması olarak hayatımıza giren Whatsapp’ın, yayınlanan yeni gizlilik sözleşmesinin ardından gözler yeni alternatiflere çevrildi. Bilgi paylaşımını kabul etmeyen kullanıcılar Whatsapp’a alternatif olabilecek başka ücretsiz mesajlaşma uygulamaları aramaya başladılar. Artık reklam göstermeye başlayacak ve çoğu bilgiyi Facebook ile paylaşacak olan Whatsapp’a alternatif olabilecek ücretsiz mesajlaşma uygulamalarını sizler için derledik.

Ücretsiz Mesajlaşma Uygulamaları

  • Telegram
  • Viber
  • Signal
  • BİP Messenger
  • Discord

Telegram

Whatsapp’dan sonra oldukça popüler olan 2013 yılında hayatımıza giren ancak son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan Telegram, kullanıcılarına sesli, görüntülü arama imkanları sunuyor. Bunun yanında gizli mesajlaşma da yapabiliyorsunuz. Bir diğer güzel yanı ise telefon numaranızı gizleyebiliyorsunuz. Böylece girdiğiniz gruplardan kimse telefon numaranıza ulaşamıyor. Telefon numarasının paylaşılmamasını isteyen kullanıcılar için güzel bir alternatif olabilir. Telegram’ın da Whatsapp gibi web uygulaması var, yani bilgisayar üzerinden de telegrama girip mesajlaşabilirsiniz. Ayrıca Telegram’da bulunan birbirinden güzel stickerları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

ücretsiz-mesajlaşma-uygulamaları

Android telefonunuza Telegram uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

İOS telefonunuza Telegram uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Viber

Diğer uygulamalar gibi görüntülü, sesli ve yazılı mesajlar için görüşmeye olanak sağlayan Viber, metin mesajlarınızı da dilediğiniz zaman silmenize olanak sağlıyor. Aynı zamanda istediğiniz mesajları uygulama içinde gizleyebiliyorsunuz. Uygulama içinden arkadaşlarınızla oyun oynamanıza da imkan sağlanıyor. Whatsapp ve Telegram uygulamalarının aksine Viber’e bilgisayardan bağlanabilmek için Viber’in istemcisini bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Masaüstü istemcisini yükledikten sonra telefondaki QR kod ile taratarak bilgisayarınızı telefonunuzdaki Viber ile eşleştirebilirsiniz.

ücretsiz-mesajlaşma-uygulamaları

Android telefonunuza Viber uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

İOS telefonunuza Viber uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Signal

2014 yılında piyasaya sunulan Signal, sesli, görüntülü ve yazılı mesajları desteklemektedir. Gönderilen her mesaj uçtan uca şifreleme ile korunduğundan dolayı senelerdir en güvenilir mesajlaşma uygulaması konumundadır. Ayrıca android sürümlü telefonlarda SMS uygulaması olarak da kullanılabilmektedir. Gönderilen mesajı belirli bir süre içerisinde silebilme özelliği de Signal uygulamasının artılarından biri durumundadır.

ücretsiz-mesajlaşma-uygulamaları

Android telefonunuza Signal uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

İOS telefonunuza Signal uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

BİP Messenger

Turkcell tarafından geliştirilmiş, tüm operatörlerin kullanabileceği, sesli, görüntülü ve yazılı mesajlaşmaya imkan tanıyan BİP uygulaması diğer mesajlaşma uygulamalarından farklı olarak para aktarımı yapabilme gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca uygulamanın içinde arkadaşlarınızla oyun oynayabiliyor, capsler yaparak arkadaşlarınızla eğlenebiliyorsunuz. BİP ayrıca Turkcell kullanıcılarına bedava internet gibi avantajlarda sunmaktadır.

ücretsiz-mesajlaşma-uygulamaları

Android telefonunuza BİP uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

İOS telefonunuza BİP uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Discord

Genellikle oyun oynayanların sıklıkla kullandığı Discord, kullanıcılarına sesli, görüntülü, yazılı mesajlaşma imkanı sunuyor. Bunun yanında grup kurarak, oyun oynarken ekranınızı paylaşarak arkadaşlarınıza yayın açabiliyorsunuz. Toplululuklar için iyi bir seçenek olan Discord uygulaması sıklıkla masaüstü uygulaması olarak kullanılıyor. Ancak mobil uygulamalarda da rahat bir şekilde grup kurarak ya da kişisel olarak arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz.

ücretsiz-mesajlaşma-uygulamaları

Android telefonunuza Discord uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

İOS telefonunuza Discord uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Ücretsiz mesajlaşma uygulamalarını sizler için bu yazımızda listeledik. İçinden kendinize uygun olanı seçip, verilen linklerden rahatlıkla indirebilirsiniz.

İçerik Yazarı

Hayal gücü oynadığı oyunlarla ve okuduğu kitaplarla bolca gelişmiş, teknolojiyi yakından takip eden, doğayı ve hayvanları çok seven, oyun ve kitap bağımlısı bir garip insanım.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam