Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programı - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programı
Thinpo - Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programı

Teknoloji

Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programı

Okuma Süresi: 5 dk Hijacker, Worm, Rootkit, Trojan ve Keylogger gibi virüsleri bilgisayarınızdan basitçe silebileceğiniz Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programını öneriyoruz.

Abone Ol google-news

Ücretsiz, açık kaynaklı antivirüs programları listemizde Hijacker, Worm, Rootkit, Trojan ve Keylogger gibi virüsleri bilgisayarınızdan basitçe silebileceğiniz Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programını öneriyoruz. Reklam virüsü silme, keylogger silme, varsayılan tarayıcıdan virüs silme (Örneğin; Chrome virüs temizleme, Chrome bildirim virüsü gibi) Bilgisayar virüslerini basitçe nasıl kaldırabileceğinizi hiçbir ücret ödemeden ücretsiz antivirüs programları sayesinde öğreneceksiniz.

Kullanıcılar tarafından pek bilinmeyen ve tamamen ücretsiz, açık kaynaklı antivirüs programlarını derlediğimiz listemizde her biri farklı özelliklere sahip Anti Malware yazılımlarına değiniyoruz. Microsoft Windows için en optimize programları içeren listede sıralama olmaksızın gönül rahatlığıyla deneyebileceğiniz güvenilir anti virüs progamları günümüzde en çok kullanılan Kaspersky, Avast, AVG antivirüs, Avira gibi ücresiz görünen ancak kısıtlı özelliklere sahip ücretli programlara nazaran tamamen ücretsiz antivirüs programlarını içeriyor. Yani özelliklerini kısıtlamıyor ve antivirüs porgramı üzerinde tam yetki sağlamanıza olanak sağlıyor. Açık kaynak kodlu olması ise işin en güzel yanı. Bu özelliği sayesinde geliştiriciler tarafından basit bir şekilde geliştirilebilen antivirüs programlarını oluşturuyorlar.

Bilgisayar Virüslerinden Korunma Yolları

İnternette yer alan kötü amaçlı yazılımlar; Truva Atı (Trojan Horse), Bilgisayar Solucanı (Worm), E-posta Spam İletileri, Şantaj yazılımları (Ransomware), Kök Dizin Sızma yazılımları (Rootkit), Klavye Dinleme yazılımları (Keylogger), Korunmasızlık Sömürücü yazılımlar (Exploit), Tarayıcı Ele Geçirme yazılımları (Browser Hijacking). Bu tarz zararlı Mallware yazılımlardan korunmak kullanıcılar için adeta bir hezimettir. Ancak ne yazık ki bu tarz virüslerin tuzağına düşmek kullanıcının eğitim seviyesiyle ters orantılıdır.  Kimse sizden bilgisayar gurusu veya bir hacker olmanızı beklemiyor ancak bilgisayar ve internet hakkında bir takım temel bilgileriniz olması sizi bu zararlı bilgisayar virüslerinden koruyacaktır. Böylelikle internette dolaşırken zararlı yazılımlar içeren verilerin sazan avı (Phishing) taktiklerine kanmayacaksınız.

Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programı

Thinpo - Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programı

ClamWin Free Antivirus programı Windows işletim sistemi sürümleri için tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir antivirüs programıdır. ClamAV motorunu temeline alır. Bilgisayar virüsleri ve casus yazılımlar için yüksek bir algılama oranı, bir tarama programlayıcısı, ve Microsoft Edge için entegrasyon sağlar. Ayrıca ClamWin Free Antivirus programını taşınabilir belleklerde barındırıabileceğiniz ClamWin Portable programı seçeneği de mevcuttur.

ClamWin Free Antivirus Programı Özellikleri:

 • Tespit edilmeyen virüs ve casus yazılımları kolaylıkla bulur.
 • Virüs Tarama Planlaması
 • Virüs bilgi veritabanını otomatik olarak indirir ve olası tehlikelere karşı tam koruma sağlar.
 • Bağımsız virüs tarayıcı ve Windows Gezgini ile menü entegrasyonu
 • Outlook’ta yer alan virüslü e-postaları tespit ederek siler
 • Tamamen ücretsiz ve herhangi bir lisans satın almanıza gerek kalmadan tüm özelliklere erişim imkanı.
 • ComboFix

Thinpo - Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programı

ComboFix, sUB’ler (Alt Programlar) tarafından oluşturulan, bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayan ve bulunduğunda bu riskleri otomatik olarak ortadan kaldırmaya çalışan komut satırı temelli bir antivirüs programıdır. ComboFix, Windows işletim sistemi sürümleri için en iyi ücretsiz anti malware programıdır. ComboFix hakkında bilinmesi gereken en önemli bilgi ileri düzey kullanıcılar için bir güvenlik aracı olduğudur. Yine de kullanmak isteyenler için bir güvenlik uzmanının gözetiminde kullanılması önerilir

ComboFix Antivirüs Programı Özellikleri:

 • Basit bir arayüze sahiptir. Fazla yer kaplamaz.
 • Diğer antivirüs programlarının erişemeyeceği Windows Kayıt defteri sorunlarını tam yetkiyle çözer.
 • Gerçek anlamda derinlemesine virüs taraması yapıyor.
 • FreeFixer

Thinpo - Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programı

FreeFixer antivirüs programı tamamen ücretsiz, açık kaynak kodlu ilgili virüs ve zararlı yazılımları tanımlamanıza ve kaldırmanıza yardımcı olan Mallware önleme aracıdır. 2006 yılında Roger Karlsson tarafından geliştirilmiş FreeFixer günümüzde hala güncelliğini koruyor. Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programı listemizin en iyi yazılımlarından biri olan FreeFixer antivirüs programı ile istenmeyen zararlı yazılımları virüs temizleme özelliği sayesinde kolaylıkla bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz. Ancak FreeFixer antivirüs aracının en önemli özelliği dosyalarınızı taradıktan sonra size güvenilenler ve güvenilmeyenler adında iki liste oluşturması. Bu listede güvenilir olduğunu düşündüğünüz verileri seçtikten sonra artık FreeFixer seçimleriniz neticesinde bu dosyaları bir daha tarayıp içerisinde yer alan verileri silmez. Bu ayarların tekrardan gözden geçirilmesi için varsayılan ayarlara dönmek oldukça basittir.

Freefixer Antivirüs Programı Özellikleri:

 • Kötü amaçlı yazılımların gizlendiği yerleri öğrenilmiş veritabanına göre bulur ve kaldırır.
 • FreeFixer neyin istenip neyin istenmeyen olduğunu size liste halinde sunarak tarama işleminden muaf tutulup tutulmaması gereken dosyaları tespit etmenize olanak sağlar.
 • Dosyaları otomatik olarak karantinaya alır. Eğer önemli bir sistem dosyası silindiyse onu güvenilir olarakkarantinadan çıkarabilir, silinmesini engellersiniz.
 • GMER Rootkit Detector

Thinpo - Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programı

GMER Rootkit Detector programı bilgisayar sistem dosyalarının en derinlerinde yer alan kök dizinine bulaşan Rootkit virüsleri ile mücadele eden ücretsiz, açık kaynaklı bir zararlı yazılım tespit programıdır. Çoğu antivirüs programının baş belası olan Rootkitler kök dizine erişerek varlığını gizlice sürdürür. Bu sebeple Rootkit virüsleriyle özel olarak mücadele etmek gerekir. Çünkü standart antivirüsler kök dizine erişemedikleri için bu zararlı yazılımları tespit edemez. GMER Rootkit Detector ise bu konuda profesyonel bir Rootkit temizleme programıdır.

GMER Rootkit Detector Antivirüs Programı Özellikleri:

 • Bilgisayarınızdaki gizli süreçleri ve modülleri takip eder.
 • MBR disk sektörlerinin takibini yapar
 • Alternatif veri akışlarını kontrol eder
 • Gizli Kayıt Defteri Anahtarlarını tarar.
 • SSDT ve IDT takan ve IRP çağrısı yapan sürücüleri tespit eder
 • Satır içi kancaları bulur.
 • Adware Removal tool by TSA

Thinpo - Ücretsiz, Açık Kaynaklı 5 Antivirüs Programı

Windows bilgisayarlar için oldukça önemli  bir güvenlik yazılımı olan Adware Removal tool by TSA son derece başarılı bir Hijacker temizleme, reklam virüsü silme programıdır. “Hijacker nedir?” diye soracak olursanız “Bilgisayar Virüslerinden Korunma Yolları” adlı paragrafta Tarayıcı Ele Geçirme virüslerinden bahsetmiştik. Bir diğer adıyla Browser Hijacking olan bu virüslerin  genel adı literatürde Hijacker olarak bilinir. Tarayıcıya bir kez bulaştı mı standart işlemlerle silinmesi imkansız olan bu virüsleri Windows Kayıt Defteri, temp dosyaları ve kullanıcı sistem klasörlerinden elle kaldırmak gerekir ve bunu yapmak adeta işkence gibidir. Ayrıca Hijacker’dan kurtulmanızın  garantisini de vermez.  Bu sebeple Adware Removal tool by TSA bu işlemleri ve fazlasını bir kaç dakika içinde sizin yerinize halleder.

Hijacker Nedir? Ve En Bilindik Hijacker Örnekleri

Hijacker yazılımları internet tarayıcısının varsayılan arama motoru sayfasını, araç çubuğunu ele geçiren reklam ve Pop-Up içerikler ile tarayıcıyı meşgul edip sürekli arka planda çalışmasını sağlayan habis bir virüstür. Bu virüslerin başlıcaları; Ask Araç Çubuğu, Babylon, Blekko, Claro / iSearch, Conduit, Crossrider, DealPly, Delta, Facemoods / Funmoods, Findgala, Globasearch, Hao123, iLivid, Iminent , IncrediBar, MocaFlix, MyPC Backup, MyWebSearch, PerformerSoft, Privitize, Qvo6, Searchqu, Snap Do, Swag Bucks, Wajam, Web Assistant, WhiteSmoke ve Zugo’dur. Bunlar dışında daha birçok Hijacker virüsü bulunur. Bu virüsleri erkenden tespit etmeniz sizi maddi ve manevi zaruretten uzak tutar.

Adware Removal tool by TSA Antivirüs Programı Özellikleri:

 • Hijacker virüslerini seri bir şekilde tarar ve bilgisayarınızdan kaldırır.
 • Normal yollarla kaldıramadığınız araç çubuklarını tek bir tıkla kaldırır.
 • PUP’ları(İstenmeyen programlar) kaldırır.
 • Windows Kayıt Defterini olası saldırılara karşı düzenler ve korur.
İçerik Yazarı

Edebiyata, sanata, bilime ve "iyi" kitaplara tutkuyla bağlı, internetin ücra köşelerinde editörlük yapmış, nevi şahsına münhasır yazar bozuntusu.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Oyunlar

Okuma Süresi: 2 dk GNU/Linux dağıtımı olan Ubuntu işletim sistemine Steam kurulumu sayesinde Linux işletim sistemlerinde Windows oyunları oynamak artık hayal değil!

Bilim

Okuma Süresi: 7 dk Yeşil, sarı, mavi, kırmızı, mor... Her birinin kendine özgü anlamları var. İç mekan tasarımcıları ve psikologlar da bunların etkilerini tek...

Müzik

Okuma Süresi: 9 dk 24 yıl boyunca 13 albüm yayınlayan İsveçli progresif metal müzik grubu Opeth'in modern metal müzik tarihine kazandırdığı en iyi ve...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 5 dk Dijital pazarlama (Digital Marketing) olarak isimlendirilen kavram günümüz iş dünyasında adından sıkça bahsettirmektedir. Çünkü çağımızın getirdiği yenilikler ve teknolojik ilerlemeler...

Teknoloji

Okuma Süresi: 5 dk Uçtan uca şifreleme özelliğine sahip güvenilir ve ücretsiz en iyi e-posta servisleri.

Sağlık ve Yaşam

Okuma Süresi: 4 dk Seneler geçiyor ve eski halimizden eser kalmıyor. Genç yaşlarımıza nazaran daha hasta ve yorgun hissediyoruz. İşte bizi o eski sağlıklı...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 6 dk 2021 yılında izlemeniz gereken yüksek bütçeli en iyi bilim kurgu filmlerine yer verdiğimiz listemizde IMDB puanı yüksek en çok beklenen...

Röportaj

Okuma Süresi: 4 dk Maddi ve manevi rahatlamayı, kişiye özgürlük alanı açmayı temel alan minimalizm kavramını Hale Acun AYDIN ile birlikte ele aldık.

Teknoloji

Okuma Süresi: 2 dk Dünya genelinde hızla yayılmakta olan robotik teknolojilerin avantajlarını ve dezavantajlarını ve hangi ülkeler tarafından ağırlıkla kullanıldığını derlediğim yazıya gelin birlikte...

Sağlık ve Yaşam

Okuma Süresi: 3 dk Bilim insanları, soğuğun neden diş ağrısına ve aşırı duyarlılığa neden olduğunu keşfetti!

Reklam

Reklam