Kullanışlı 6 Discord Botu - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

discord-botları
discord-botları

Teknoloji

Kullanışlı 6 Discord Botu

Okuma Süresi: 4 dk Arkadaşlarınızla sohbet ederken aynı zamanda eğlenmek istiyorsanız kurduğunuz sunucuya neşe getirecek ve işinize yarayabilecek botları sizler için yazımızda listeledik.

Abone Ol google-news

Discord botu sunucuya nasıl eklenir? Popüler Discord botları nelerdir? Oyuncuların sıklıkla kullandığı, Skype ve Teamspeak gibi programların çok fazla negatif yönü olduğunu düşünen Jason Citron tarafından geliştirilen bir sesli ve yazılı sohbet programı olan Discord 2015 yılında piyasaya sürülmüştür. Şuan oyuncular arasında oldukça popülerleşmiş olan Discord’un en güzel yanlarından biri arkadaşlarınızla muhabbet ederken, discord üzerinden birlikte müzik dinleyebilmeniz olabilir. Yalnızca bununla da sınırlı değil, Discord’a ekleyeceğiniz botlar sayesinde hem eğlenebilir hem de canınız ne istiyorsa onu yapabilirsiniz. Bu yazımızda popüler ve kullanışlı olan 6 adet Discord botundan ve sunucunuza bu botları nasıl ekleyebileceğinizden bahsedeceğim.

Discord Botu Nedir?

Discord botları sahte birer kullanıcıdır. Ancak komut verdiğinizde birçok işinizi rahatlıkla halledebilirler. Keşke günlük yaşantımızda da bu botlara sahip olabilsek. Örneğin bazı botlar dilediğiniz müziği çalmanızı sağlarken, bazıları kurduğunuz sunucudaki üyelere sunucuya katıldığı anda karşılama mesajları gönderebilir. Discord’u bilgisayarınıza kurabileceğiniz gibi telefonunuza da kurup, arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz.

Discord’u bilgisayarınıza buradan kurabilirsiniz.

discord-botları

Discord’a Nasıl Bot Eklenir?

Discord’u bilgisayarınıza kurduysanız ve arkadaşlarınızla birlikte sohbet edebileceğiniz bir sunucu açtıysanız. Discord botunu sunucunuza nasıl ekleyeceğinizi adım adım anlatayım. Endişe etmenize gerek yok bir botu sunucuya eklemek oldukça kolay.

 • İstediğiniz botu buradan bularak seçin.
 • Discord hesabınızla daha önce siteye girmediyseniz, discord ile oturum açın.
 • Invite yazısının bulunduğu butona tıklayın. Tabi ki seçtiğiniz botu öncelikle seçeceğiniz sunucuya davet etmeniz gerekiyor. Bunun için bir pencere açılacak.
 • Botu eklemek istediğiniz sunucu adını seçerek devam edin.
 • Botu eklediğiniz sunucuya gidin.
 • Botun komutlarından birini yazı kanalına yazarak botun çalışıp çalışmadığını kolaylıkla test edebilirsiniz.

discord-bot

Popüler Discord Botları

Sunucunuza eklemek için kullanışlı ve güvenilir botlar arıyorsanız. Müzik botundan karşılama botuna kadar hepsini aşağıya listeleyeceğim.

 • MEE6
 • Groovy
 • PokeMeow
 • Probot
 • Dank Memer
 • Octave

MEE6

MEE6 Discord için en kullanışlı ve popüler olan Discord botlarından biridir. Sunucunuza giren üyelerenize özel bir karşılama mesajı hazırlamanıza olanak tanır. Bunun haricinde bot için kendi komutunuzu oluşturabilirsiniz. Sunucunuzda bulunan üyelere özel XP sistemi atayabilirsiniz. İstediğiniz sunuculara müzik dinletebilir, kullanıcıların sunucunuza katılmadan önce kabul etmesi gereken bir karşılama metni hazırlayabilirsiniz. Kullanıcı sunucuya katıldığında ilk hangi sayfayı görmesi gerektiğini ayarlayabilir, kurallar kanalı oluşturabilirsiniz.

MEE6’yı Discord sunucunuza eklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Groovy

Bir şeyler yaparken müzik dinlemeyi hepimiz severiz ya da o an dinlediğimiz bir müziği arkadaşlarımızla dinlemek isteyebiliriz. İşte Groovy bot bunun için burada. Dilediğiniz şarkıyı bularak arkadaşlarınızla beraber dinlemek isterseniz bu botu sunucunuza kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Komutları da oldukça kolay, yalnızca müzik dinleyebilmek için bir ses kanalında olmanız yeterli. Müzikleri istediğiniz gibi sıraya ekleyebilirsiniz. Atlamak istediğiniz bir müzik olduğunda komut ile kolaylıkla atlatabilirsiniz.

Groovy botunu Discord sunucunuza eklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

discord-botları

PokeMeow

Geçtiğimiz yıllarda pokemon yakaladığımız bir oyunla oldukça eğlenmiştik. Bu eğlencenin aynısını Discord’ta da yaşamanız mümkün. Arkadaşlarınızla birlikte sunucuda pokemon yakalamaya yarayan bu bot ile topladığınız pokemonlarınızı savaştırarak ve geliştirerek oldukça eğlenebilirsiniz.

PokeMeow botunu sunucunuza eklemek ve arkadaşlarınızla eğlenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

discord-botları

Probot

Bu botu sunucunuza ekleyerek karşılama mesajları oluşturabilir, hazır cevaplar yazdırabilirsiniz. Aynı zamanda Discord sunucunuzdaki istatistikleri de görüntülemenize olanak sağlar. Kalabalık bir sunucuya sahipseniz istatistikler analiz için işinize çok yarayabilir.

Discord botu olan Probot’u sunucunuza eklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

discord-botları

Dank Memer

Arkadaşlarınıza eğlenceli fotoğraflar ve memler atmayı seviyorsanız. Bu bot tam da sizin için, bu bot ile arkadaşlarınıza memler atabilir, kendi memlerinizi oluşturabilirsiniz aynı zamanda botun kendi oluşturduğu parayla çeşitli eşyalar ve nesneler satın alabilirsiniz. Bunların haricinde sunucunuzda bulunan insanlara seviye sistemi vermenizi sağlar. Eğlenceli bir bot olan Dank Memer’i sunucunuza eklemenizi tavsiye ederiz.

Dank Memer Discord botunu sunucunuza eklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

discord-botları

Octave

Sunucunuzda bulunan üyelere müzik dinletmek için tercih edebileceğiniz bir diğer bot Octavedir. Octave hem Souncloud hem de Youtube’dan müzik çalmanıza olanak sağlar. Bu bot diğer müzik botları gibi sunucudan düşmez ve müzik dinlerken takılma yapmaz. Müzikleri istediğiniz gibi oynatıp, durdurabilmenize olanak sağlar.

Octave botu sunucunuza eklemek için buraya tıklayabilirsiniz.

discord-botları

Discord için kullanışlı ve eğlenceli olan botları sizler için listeledik. İnceleyerek aralarından dilediğiniz Discord botunu kolaylıkla sunucunuza ekleyebilirsiniz. Şimdiden iyi eğlenceler. 😊

İçerik Yazarı

Hayal gücü oynadığı oyunlarla ve okuduğu kitaplarla bolca gelişmiş, teknolojiyi yakından takip eden, doğayı ve hayvanları çok seven, oyun ve kitap bağımlısı bir garip insanım.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam