En İyi, Ücretsiz E-Kitap Okuma Programları - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - En İyi, Ücretsiz E-Kitap Okuma Programları
Thinpo - En İyi, Ücretsiz E-Kitap Okuma Programları

Teknoloji

En İyi, Ücretsiz E-Kitap Okuma Programları

Okuma Süresi: 3 dk E-kitap dosyalarınızı dijital kütüphanelerde ister yerel ister çevrimiçi organize ederek format gözetmeksizin rahatlıkla okuyabileceğiniz ve isterseniz e-kitabın metadatasını düzenleyebileceğiniz en iyi, ücretsiz e-kitap okuma programları

Abone Ol google-news

En iyi, ücretsiz e-kitap okuma programları genelde epub, pdf, mobi gibi formatlarda biçimlendirilmiş dijital metinleri yani e-kitap yayınlarını okumanızı sağlayan yazılım araçlarından meydana gelir.

Gün boyu bilgisayar ve internetle haşır neşir oluyoruz. Tüm teknolojik işlemlerimizi bilgisayarlarla hallediyoruz. Hobilerimiz artık “Kitap okumak”, “Sinemaya gitmek”, “Müzik dinlemek” yerine “e-kitap okumak”, “Netflix’ten film izlemek” ve “Spotify’dan müzik dinlemek” şeklinde evrildi. Bu değişim teknolojinin getirdiği imkanlar dolayısıyla diyalektik bir şekilde değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Günlük hayatımızda birçok yazılı basın yayınını takip ediyor ve okuyoruz. Örneğin gazeteler, dergiler, kitaplar ve daha birçok yazılı metni okuyoruz. Hayat sürekli bir koşuşturmaca içerisinde geçerken bu yayınlara ulaşmak, depolamak ve stoklamak bazen hezimetli olabiliyor. Bu sebeple dijitalleşen dünyanın nimetlerinden yararlanmak kaçınılmaz bir hale alıyor.

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız bilgisayarlardan ulaşabileceğiniz birçok internet mecrasında paylaşılan e-kitap ve e-dergileri satın alma yoluyla veya diğer yollarla indirerek edinebilirsiniz. Ancak bu e-kitapların formatlarındaki farklı biçimler dolayısıyla içerik metnine erişmekte sıkıntı yaşayabilir yada bu e-kitapların sınıflandırılmasında ve düzenlenmesinde profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyabilirsiniz. İşte tam olarak bu kısımda e-kitap dosyalarınızı dijital kütüphanelerde ister yerel ister çevrimiçi organize ederek format gözetmeksizin rahatlıkla okuyabileceğiniz ve isterseniz e-kitabın metadatasını düzenleyebileceğiniz en iyi, ücretsiz e-kitap okuma programlarından bahsedeceğim.

Thinpo - En İyi, Ücretsiz E-Kitap Okuma Programları

Amazon Free Kindle Uygulaması

Tek bir tıklamayla çeşitli kategorilerde bulunan milyonlarca e-kitaba erişebileceğiniz Amazon Free Kindle App rahat kullanımı ve pratik arayüzü bakımından en çok tercih edilen e-kitap okuma uygulamasıdır. İOS, Android, Mac uyumlu cihazlarda; Windows ve Mac işletim sistemlerine sahip bilgisayarlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Amazon Free Kindle Uygulaması Özellikleri

 • Tekrar okumak istediğiniz konuyu, paragrafı veya bölümü kitap içinde arayabileceğiniz arama özelliğine sahiptir.
 • Arka plan rengi, yazı tipi ve yazı tipinin boyutunu değiştirip kişiselleştirebileceğiniz özelliklere sahiptir.
 • Okuduğunuz kitabın beğendiğiniz bir cümlesini vurgulayabileceğiniz ve küçük notlar alabileceğiniz araçlar mevcuttur.
 • Amazon Kindle uygulaması herhangi bir kitabı satın almadan önce kitabın ilk bölümünü indirip inceleyebileceğiniz bir sürümünü ücretsiz olarak sunar.

Amazon Free Kindle App indirmek için TIKLA

Thinpo - En İyi, Ücretsiz E-Kitap Okuma Programları

Librera Reader

Android için tasarlanmış tüm e-kitap formatlarını(pdf, epub, mobi, djvu, fb2, txt, rtf, azw, azw3, html, cbz, xps, mht) destekleyen bir e-kitap okuyucu. Librera Reader tamamen kişiselleştirilebilir özelliklere sahiptir. Ücretsiz e-kitap okuma zevkini gerçek bir okuma alışkanlığına dönüştürür.  Reklamlı ve PRO sürüm olmak üzere ikiye ayrılır. Temelde her iki sürümde birbirinin aynıdır.

Librera Reader Uygulaması Özellikleri

 • Yapılandırılabilir arayüzü sayesinde e-kitap dosyalarına kolayca erişim sağlayabilirsiniz.
 • Cihazınızda yer alan e-kitap dosyalarını ve belgeleri otomatik olarak tarayarak dijital kütüphanesinde organize eder.
 • Yer imleri ve notlar ekleyebileceğiniz epub3 özelliklerin sahiptir.
 • Bulut hafıza ve ve çevrimiçi katalog özelliğini desteklemektedir.
 • Uygulama için atmosferik gündüz ve gece modu özelliklerini destekler.
 • Popüler çevrimiçi ve çevrimdışı sözlükleri destekler.
 • Belge metinlerini otomatik olarak ortalayarak akıcı bir okuma deneyimi sağlar.
 • Özel Css kodlarıyla tamamen özelleştirebileceğiniz bir uygulama.
 • Rar ve Zip halindeki dosyaları okuyabilme özelliği vardır.
 • Birden çok kelimeden oluşan kelime öbeklerini arayabilme özelliği.
 • Çevrimiçi olarak belgeleri farklı formatlara dönüştürme
 • RTL dillerini destekler.
 • Ayarları içe ve dışa aktarma özelliklerinin yanı sıra açılan oturumun otomatik olarak yedeklenmesi
 • İkili sayfaların tek sayfa gibi göründüğü uyumlu bir özelliğe sahiptir.

Librera Reader indirmek için TIKLA

Thinpo - En İyi, Ücretsiz E-Kitap Okuma Programları

Icecream EBook Reader

Cihazınızın ekranın birinci sınıf bir e-kitap okuyucuya dönüştüren Icecream EBook Reader, e-kitap okuyucu epub, mobi, fb2, cbr ve daha birçok popüler e-kitap formatını destekler. Herhangi bir kaynaktan indirdiğiniz e-kitap dosyalarını ister tek tek ister klasör halinde program üzerindeki dijital rafa aktarabilir e-kitaplarınızı senkronize bir şekilde keşfedebilirsiniz. Icecream Ebook Reader, Sade ve kullanışlı arayüzü ile mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunar. Yazı tipi, boyutu ve arka plan rengi isteğe göre kişiselleştirilebilir. Ücretsiz olan sürümdeki tek dezavantaj bazı kısıtlamalara tabii olması. Eğer eğlence amaçlı okumalar dışında kullanacaksanız profesyonel işleriniz için mutlaka Icecream EBook Reader PRO sürümünü satın alın.

Icecream EBook Reader indirmek için TIKLA

Thinpo - En İyi, Ücretsiz E-Kitap Okuma Programları

Moon+ Reader

Android cihazlar için geliştirilmiş olan Moon+ Reader bir e-kitap okuyucu uygulaması için gereken tüm özellikleri içeriyor. Ücretsiz ve PRO sürümü mevcut olan uygulamanın sürümler arasında gözle görülür bir fark yok. Ancak bir kereliğe mahsus aldığınız PRO sürümde aniden ortaya çıkan reklamlardan kurtuluyorsunuz. Kütüphanenizdeki tüm kitapları tek tıkla içe aktarabileceğiniz gibi teker teker de ekleyebilir rahatlıkla e-kitaplarınızı okuyup düzenleyebilirsiniz. Ardıllarına nazaran e-kitap meta datasını da düzenleyebildiğiniz Moon+ Reader android cihazlar için paha biçilemez bir uygulama!

İçerik Yazarı

Edebiyata, sanata, bilime ve "iyi" kitaplara tutkuyla bağlı, internetin ücra köşelerinde editörlük yapmış, nevi şahsına münhasır yazar bozuntusu.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Oyunlar

Okuma Süresi: 2 dk GNU/Linux dağıtımı olan Ubuntu işletim sistemine Steam kurulumu sayesinde Linux işletim sistemlerinde Windows oyunları oynamak artık hayal değil!

Bilim

Okuma Süresi: 7 dk Yeşil, sarı, mavi, kırmızı, mor... Her birinin kendine özgü anlamları var. İç mekan tasarımcıları ve psikologlar da bunların etkilerini tek...

Müzik

Okuma Süresi: 9 dk 24 yıl boyunca 13 albüm yayınlayan İsveçli progresif metal müzik grubu Opeth'in modern metal müzik tarihine kazandırdığı en iyi ve...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 5 dk Dijital pazarlama (Digital Marketing) olarak isimlendirilen kavram günümüz iş dünyasında adından sıkça bahsettirmektedir. Çünkü çağımızın getirdiği yenilikler ve teknolojik ilerlemeler...

Teknoloji

Okuma Süresi: 5 dk Uçtan uca şifreleme özelliğine sahip güvenilir ve ücretsiz en iyi e-posta servisleri.

Sağlık ve Yaşam

Okuma Süresi: 4 dk Seneler geçiyor ve eski halimizden eser kalmıyor. Genç yaşlarımıza nazaran daha hasta ve yorgun hissediyoruz. İşte bizi o eski sağlıklı...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 6 dk 2021 yılında izlemeniz gereken yüksek bütçeli en iyi bilim kurgu filmlerine yer verdiğimiz listemizde IMDB puanı yüksek en çok beklenen...

Röportaj

Okuma Süresi: 4 dk Maddi ve manevi rahatlamayı, kişiye özgürlük alanı açmayı temel alan minimalizm kavramını Hale Acun AYDIN ile birlikte ele aldık.

Teknoloji

Okuma Süresi: 2 dk Dünya genelinde hızla yayılmakta olan robotik teknolojilerin avantajlarını ve dezavantajlarını ve hangi ülkeler tarafından ağırlıkla kullanıldığını derlediğim yazıya gelin birlikte...

Sağlık ve Yaşam

Okuma Süresi: 3 dk Bilim insanları, soğuğun neden diş ağrısına ve aşırı duyarlılığa neden olduğunu keşfetti!

Reklam

Reklam