Asperger Sendromu ve Homeopatik İlaç Tedavisi - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - Asperger Sendromu ve Homeopatik İlaç Tedavisi
Thinpo - Asperger Sendromu ve Homeopatik İlaç Tedavisi

Sağlık ve Yaşam

Asperger Sendromu ve Homeopatik İlaç Tedavisi

Okuma Süresi: 3 dk Asperger Sendromu Başka Bir Deyişle Otizm Spektrum Bozukluğundan Muzdarip Bireylerin Yaşam Kalitesini Arttıracak Tedavi Yöntemleri Ve Hastalık Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şeyi Açıklıyoruz.

Abone Ol google-news

Asperger Sendromu (Yüksek İşlevli Otizm Bozukluğu) başka bir deyişle Otizm Spektrum Bozukluğu’nun belirtileri, nedenleri ve tedavi yöntemlerine değindiğimiz Asperger Sendromu ve Homeopatik İlaç Tedavisi adlı makalede Asperger Sendromunun Homeopatik İlaç tedavisiyle semptomlarının azaltılması ve bu hastalıktan muzdarip olan bireylerin daha sağlıklı bir yaşam sürebilmelerine olanak sağlayan tedavi yöntemlerini detaylı bir şekilde inceliyoruz.

Otizm Spektrum Bozukluğu olarak da bilinen Asperger Sendromu (Yüksek İşlevli Otizm Bozukluğu) çocukların yaklaşık% 1’ini etkiler. Asperger Sendromlu çocuklar çok çeşitli davranış problemleri gösterebilir ve kolayca sinirlenebilir veya sosyal davranışlarda sorun yaşayabilir. Genellikle Asperger Sendromlu çocuklar, otizmli ve diğer ilgili spektrum bozuklukları olan çocukların yaşadığı aynı semptomlarla mücadele edeceklerdir. Bununla birlikte, Asperger Sendromlu çocuklara genellikle üç ila on dört yaşları arasında Asperger teşhisi konur. Asperger’in kesin nedeni bilinmemekle birlikte, bir çocuğun Asperger hastası olup olmadığını etkileyebilecek bir dizi faktörün olduğunu gösteren bir takım araştırmalar vardır.

Araştırmalar, Asperger’in bir dizi genetik ve çevresel faktörden etkilenebileceğini göstermiştir. Bir dizi gen bu bozuklukla ilişkili görünmektedir. Otizm spektrum bozukluğu, epilepsi ve şizofreni gibi belirli özelliklere neden olan genetik mutasyonlara sahip bireylerin Asperger’e sahip olma olasılığı daha yüksektir. Araştırmacılar, bozukluğun kafa travmaları, felçler, beyin yaralanmaları ve doğum kusurları gibi nörolojik koşullardan etkilendiğine inanıyor. Bazı ilaçlar, enfeksiyonlar ve alerjiler de bir kişinin Asperger geliştirip geliştirmediğini belirlemede yardımcı bir faktör olabilir.

Asperger’in yaygın semptomları şunları içerir: akranlarla zayıf ilişkiler, sosyal etkileşimlerde dikkat eksikliği, aşırı el hareketleri ve sosyal ortamlarda tutarlı kalıp ve ritüellerin olmaması. Ek olarak, bu semptomlar Otizm, Down sendromu, Frajil X sendromu, epilepsi ve multipl skleroz gibi diğer nörogelişimsel bozukluklarda da ortaya çıkabilir. Asperger’in daha hafif bir otizm şekli olduğu düşünülse de, bazı otistik bireylerin de Asperger sendromuna sahip olduğu bulunmuştur. Bununla birlikte, Asperger Sendromlu çocukların ortalamanın üzerinde IQ’lara sahip oldukları ve otizm spektrum bozukluğuna sahip bireylere göre daha üstün zeka belirtilerine sahip oldukları bulunmuştur.

Asperger sendromunun kesin nedenleri bilinmemekle birlikte genel kanı genetik kaynaklı olduğuna işaret ediyor. Asperger Sendromlu çoğu çocuğa 4 yaşında teşhis konulduğundan, bilim insanları otistik çocuklar arasında Asperger ile genetik bağlantı olup olmadığını incelemeye başladılar. Bu bir teori olmasına rağmen, bunu destekleyecek kanıtlanmış bir kanıt yoktur. Araştırmacılar şu anda otizm spektrum bozukluğunda genetiğin oynadığı rolü incelemek için çalışmalar yürütüyorlar.

Asperger sendromunun güçlü semptomları nedeniyle, hastalık teşhisi konan bir bireyin uygun konaklama yeri bulması zor olabilir. Bazı otistik bireyler, toplumsal önyargılardan kaynaklı uygun tıbbi bakım veya sosyal hizmet alamamaktadır. Diğer aileler, otistik üyelerini ailenin geri kalanından izole etmeye başvurabilir ve bu da psikolojik strese neden olabilir. Neyse ki, daha fazla aile otistik bireyleri kabul ediyor ve onlara göreceli bir güvenlik içinde yaşama ve çalışma fırsatı sağlıyor. Otistik bireyleri kabul eden ailelerin sayısı arttıkça, Asperger sendromunun eninde sonunda geçmişte kalacağı umulmaktadır.

Otistik insanların Asperger sendromuyla yaşarken karşılaştıkları zorluklardan biri başkalarıyla ilişki kurmaktır. Asperger sendromu olan kişiler genellikle otizm spektrum bozukluğunun benzer özelliklerini sergiledikleri için, genellikle akran gruplarında normal şekilde işlev göremezler. Bununla birlikte, otizm spektrum bozukluğu tanı tekniklerindeki gelişmeler ve Asperger sendromu konusunda artan farkındalık, otistik bireylerin daha sosyal ve ana akım sosyal aktivitelere katılmasını mümkün kılmaktadır. Başkalarıyla etkileşimde bulunma fırsatlarının artmasıyla, kendi imajlarını da daha iyi kontrol edebilirler.

Otistik insanlar sıklıkla Asperger sendromunun semptomlarını sergiledikleri için, sosyal etkileşimin gün boyunca kontrol edilmesini sağlamak önemlidir. Bu, randevulara gitmek ve çocuğunuzu okula götürmek gibi rutin görevlerin her zaman takip edilmesi gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmak, çocuğunuzun mutlu ve üretken bir yaşam sürmek için gerekli sosyal beceriler kazanmasını sağlar. Çocuğunuzun Asperger hastalığı olabileceğinden şüpheleniyorsanız, teşhis konulması ve tedavi seçeneklerinin tartışılması hakkında doktorunuza danışın.

Asperger sendromlu çocuklar genellikle standart otizm spektrum bozukluğu tedavilerinden yararlanabilir, ancak bu tür yaklaşımlar semptomları hafifletmek için yeterli olmayabilir. Asperger sendromlu çocuklar için, alternatif tedavi yöntemlerine bakmanız gerekebilir. Homeopatik ilaçlar gibi yöntemler, güvenlikleri, etkinlikleri ve kanıtlanmış etkinlikleri nedeniyle popülerlik kazanmaktadır. Homeopatik ilaçlar genelde doğada bulunan şifalı bitkilerin karışımlarından elde edilir. Ancak bitki dışında hayvansal ürünlerden elde edilen ilaçlar da vardır. Hayvansal kaynaklardan elde edilen arı ve yılan zehri, kayaçlardan elde edilen bazı mineraller örnek verilebilir. Bu tür tedaviler, çördük, selvi ve lavanta gibi özel bir doğal içerik karışımından yapılan homeopatik ilaçlardan yapılır. Nitelikli bir homeopat ile çalışarak, otistik çocuğunuzun daha mutlu ve daha üretken bir yaşam sürmesine yardımcı olabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

İçerik Yazarı

Edebiyata, sanata, bilime ve "iyi" kitaplara tutkuyla bağlı, internetin ücra köşelerinde editörlük yapmış, nevi şahsına münhasır yazar bozuntusu.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Oyunlar

Okuma Süresi: 2 dk GNU/Linux dağıtımı olan Ubuntu işletim sistemine Steam kurulumu sayesinde Linux işletim sistemlerinde Windows oyunları oynamak artık hayal değil!

Bilim

Okuma Süresi: 7 dk Yeşil, sarı, mavi, kırmızı, mor... Her birinin kendine özgü anlamları var. İç mekan tasarımcıları ve psikologlar da bunların etkilerini tek...

Müzik

Okuma Süresi: 9 dk 24 yıl boyunca 13 albüm yayınlayan İsveçli progresif metal müzik grubu Opeth'in modern metal müzik tarihine kazandırdığı en iyi ve...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 5 dk Dijital pazarlama (Digital Marketing) olarak isimlendirilen kavram günümüz iş dünyasında adından sıkça bahsettirmektedir. Çünkü çağımızın getirdiği yenilikler ve teknolojik ilerlemeler...

Teknoloji

Okuma Süresi: 5 dk Uçtan uca şifreleme özelliğine sahip güvenilir ve ücretsiz en iyi e-posta servisleri.

Sağlık ve Yaşam

Okuma Süresi: 4 dk Seneler geçiyor ve eski halimizden eser kalmıyor. Genç yaşlarımıza nazaran daha hasta ve yorgun hissediyoruz. İşte bizi o eski sağlıklı...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 6 dk 2021 yılında izlemeniz gereken yüksek bütçeli en iyi bilim kurgu filmlerine yer verdiğimiz listemizde IMDB puanı yüksek en çok beklenen...

Röportaj

Okuma Süresi: 4 dk Maddi ve manevi rahatlamayı, kişiye özgürlük alanı açmayı temel alan minimalizm kavramını Hale Acun AYDIN ile birlikte ele aldık.

Teknoloji

Okuma Süresi: 2 dk Dünya genelinde hızla yayılmakta olan robotik teknolojilerin avantajlarını ve dezavantajlarını ve hangi ülkeler tarafından ağırlıkla kullanıldığını derlediğim yazıya gelin birlikte...

Sağlık ve Yaşam

Okuma Süresi: 3 dk Bilim insanları, soğuğun neden diş ağrısına ve aşırı duyarlılığa neden olduğunu keşfetti!

Reklam

Reklam