The Callisto Protocol: PUBG Evreninde Geçen Bir Hayatta Kalma Oyunu - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - The Callisto Protocol: PUBG Evreninde Geçen Bir Hayatta Kalma Oyunu
Thinpo - The Callisto Protocol: PUBG Evreninde Geçen Bir Hayatta Kalma Oyunu

Oyunlar

The Callisto Protocol: PUBG Evreninde Geçen Bir Hayatta Kalma Oyunu

Okuma Süresi: 2 dk Striking Distance Studios’un CEO’su ve The Callisto Protocol’ün yöneticisi Glen Schofield, The Game Awards sonrası oyun hakkında yeni detaylar verdi.

Abone Ol google-news

Striking Distance Studios’un CEO’su ve The Callisto Protocol’ün yöneticisi Glen Schofield, oyun hakkında yeni detaylar verdi.

2020 The Game Awards‘ın 10 Aralık 2020’de gerçekleşmesinin ardından duyurulan oyunlardan biri de 2022 yılında yayınlanması planlanan ve PUBG evrenindeki olaylardan 300 yıl sonrasına değinen The Callisto Protocol oldu. Oyunun fragmanını izleyenler PUBG ile pek bağlantı bulamasa da oyunun yapımcı firması Striking Distance CEO’su Glen Schofield The Callisto Protocol’ün PUBG evreninin bir parçası olduğu hakkında yeni detaylar verdi.

Jüpiter’in ölü uydusu Callisto’da geçen yeni nesil hayatta kalma korku oyunu olarak lanse edilen The Callisto Protocol,  Glen Schofield’a göre PUBG’nin gelecek güncellemeler ve konsept senaryo çalışmalarının bir parçası olarak 2022 yılında daha da anlam kazanacak. The Callisto Protocol, PUBG hikayesinin zaman çizelgesine göre netlik kazanacağını belirtti.

Striking Distance, PUBG Corporation’ın çatısı altında 2019 yılında kurulan Amerika menşei bir oyun stüdyosudur. Kült video oyun serisi Dead Space‘in yaratıcısı Glen Schofield’ın da stüdyonun başına geçmesiyle Striking Distance dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. The Callisto Protocol 2022 yazında yeni nesil konsollar ve bilgisayar için çıkacak. Ancak şimdiden PUBG hayranlarının merakla beklediği bir oyun haline geldi. Güney Kore menşei KRAFTON şirketinin The Game Awards’ta çarpıcı, sinematik bir fragmanla tanıttığı The Callisto Protocol yeni nesil bir hayatta kalma deneyimi vaat ediyor.

The Callisto Protocol Konusu/Özeti

2320 yılında Jüpiter’in ölü uydusu Callisto’da geçen The Callisto Protocol, maksimum güvenlikli Black Iron Hapishanesi‘ne dadanan Stranger Things, In Silence karışımı bir uzaylının peşi sıra işlediği vahşi cinayetleri konu alıyor. Hapishaneden kaçmaya çalışan mahkumların yaşamla ölüm arasındaki ince çizgide hayatta kalma mücadelesine tanık olacağınız The Callisto Protocol’de Korku, aksiyon ve sürükleyici hikaye anlatımının en saf halini Dead Space benzeri bir atmosferde yaşayacaksınız.

Bunca süslü anlatımın ardından Schofield’in geçmişi göz önüne alındığında, birçok kişinin neden heyecanlandığını anlayabilirsiniz. Schofield’in hayatta kalma korku dünyasına dönüşü özellikle Tencent‘in gücü ile muhteşem olacak!

Ayrıca , 17 Aralık Perşembe günü saat 10: 00’da (PT) oyunun Discord‘unda The Callisto Protocol’ün sansürsüz kırmızı bant fragmanını yayınlayacaklarını da söyleyen Glen Schofield, hayranlarının ekranları başına kilitlenmesine sebep olacak!

The Callisto Protocol 2020 The Game Awards Sinematik Fragmanı

İçerik Yazarı

Edebiyata, sanata, bilime ve "iyi" kitaplara tutkuyla bağlı, internetin ücra köşelerinde editörlük yapmış, nevi şahsına münhasır yazar bozuntusu.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam