League of legends: Wild Rift Hakkında Bilmeniz Gerekenler

League Of Legends: Wild Rift hem oyuna yeni başlayanlar için bir hoş geldin metaforu içeriyor hem de profesyonel League Of Legends oyuncuları için uzun zamandır beklenen mobil bağlantı noktası olarak şekilleniyor.

League Of Legends: Wild Rift, dünyanın en popüler oyunu olan League Of Legends’ın mobil cihazlar için yarattığı yeni oyunu. Riot Games‘in aslında geç bile kaldığı bu moba oyunu 9 Aralık 2020’de erişime açıldı. Oyun içerisinde ufak hatalar olsa da League Of Legends: Wild Rift beklentiyi yeterince karşılıyor. Peki bu taze kan, moba oyunu hakkında neler bilmeliyiz? League Of Legends: Wild Rift inceleme rehberimizin devamında League Of Legends: Wild Rift hakkında bilmeniz gerekenleri başlıklar halinde sıralayacağız.

League Of Legends: Wild Rift Nedir?

Riot Games’in League Of Legends oyununun mobil versiyonu olarak tanıtılan Wild Rift, Summoners Rift adlı mobil oyunun geliştirilmiş versiyonudur. Oyun klasik olarak yine 5 v 5 moba şeklinde. Maçlar mobile uyumlu olarak 15 dakikaya indirildi. Harita bilgisayar versiyonuna göre daha küçük.

Mobil oyun piyasasına ilk kez giren Riot Games, rakiplerine oranla popüler mobil oyun geliştiricisi Tencent Games ile su götürmez ortaklığı dolayısıyla oyun mekaniklerinde gözle görülür bir fark yaratmış ve bu oyunun grafiklerindeki cazibeyi arttıran yegane etken!

League Of Legends: Wild Rift Nasıl Oynanır?

League Of Legends: Wild Rift öncelikle daha önceden moba deneyiminiz olup olmadığını sorgular. Eğer oyunu ilk kez oynuyorsanız ilgili öğretici ve kılavuzlar size oyun mekaniklerinin nasıl çalıştığı hakkında bol miktarda fikir verir. Oyunun mobil versiyonu ile bilgisayar versiyonu kıyaslandığında beceri kullanım hissi pek fark etmiyor. Nitekim iki versiyonun arasındaki tek fark sadece dual stick kullanımı! Wild Rift’in oyun temposu bilgisayar versiyonuna göre gerçekten hantal. Ancak zamanla bu sorunun da ortadan kalkması muhtemel. Otomatik saldırı ve hareket özelliği ise rakip mobalara göre daha kullanışlı ve pratik.

League Of Legends: Wild Rift kahraman bakımından da oldukça zengin. Oyun yeni bir güncelleme gelene kadar 40 kahraman desteği sunacak ve kahramanlara alışması da önceden oynamış olmasanız bile oldukça kolay. Hatta eğitim görevlerinden aldığınız 200 mavi öz ile benzersiz kahraman havuzundan istediğiniz kahramanı rahatlıkla alabilirsiniz. League Of Legends koridor dizilimleri de bilgisayar versiyonundaki gibi. Örneğin; 1 top(üst), 1 mid(orta), 2 bottom(alt), 1 jungle(orman) şeklinde sıralanabilirsiniz. Kahramanların yetenekleri ise bilgisayar versiyonuyla ufak farklılıklar dışında aynı. Bir karşılaşma esnasında her kahramana 2 Sihirdar Büyüsü veriliyor. Haritada jungling yapacak Kahramanlar için de neutral canavarlar(Baron Nashor, Ejderha) olduğu gibi gizlenme çalıları ve inhibitörler mevcut.

Tıpkı bilgisayar versiyonunda olduğu gibi League Of Legends: Wild Rift haftalık şampiyon rotasyonuna sahip.  Bunun dışında bilgisayar versiyonuyla hemen hemen aynı gemide olduğunun tekrar tekrar altını çizmek gerekiyor. Zaten oyun oldukça iyi. Mobil platform için bazı mantıksal düzenlemeler yapıldığı malum.  Ancak bu gerekliydi. Sonuçta bilgisayar ve mobil cihazlar arasındaki grafik-performans mantığı farklı işliyor. Nitekim bu farklılıklar oyunda devede kulak kalıyor. Önemli olan da bu!

League Of Legends: Wild Rift hem oyuna yeni başlayanlar için bir hoş geldin metaforu içeriyor hem de profesyonel League Of Legends oyuncuları için uzun zamandır beklenen mobil bağlantı noktası olarak şekilleniyor.

League Of Legends: Wild Rift İndir( Lol: Wild Rift indir)

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler