WandaVision: Magneto ve Scarlet Witch Bağlantısı - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - WandaVision: Magneto ve Scarlet Witch Bağlantısı
Thinpo - WandaVision: Magneto ve Scarlet Witch Bağlantısı

Film ve Dizi

WandaVision: Magneto ve Scarlet Witch Bağlantısı

Okuma Süresi: 3 dk WandaVision dizisi hakkında detaylı inceleme, yeni bölümler hakkında ve çizgi roman bağlamında Magneto ilişkisi.

Abone Ol google-news

WandaVision dizisi izleyenler için harika detaylar içeren WandaVision incelemesi, Wandavision kaç bölüm olacak? ve WandaVision yeni bölümler ne zaman yayınlanacak. Tüm sorularınızı yanıtlıyoruz. Ayrıca WandaVision Easter Eggs ipuçlarına yer verdiğimiz yazımızda WandaVision, Magneto ve Quick Silver bağlantısına değiniyoruz. Henüz WandaVision 3. Bölüm izlemeyenler için WandaVision incelemesi spoiler detaylar içerebilir.

WandaVision tam da beklenildiği gibiydi. Esprili, şık ve oldukça iddialı. Özellikle iddialı diyorum çünkü Marvel Studios deneysel, sinematografik bir senaryoyla neler başarabileceğini gözler önüne serdi.

Durum komedisi adı altında sinsice bir sis perdesi çöküyor WandaVision’a! Olaylar vukuu bulurken toz pembe gerçekliğe şüpheyle yaklaşıyor izleyici. Ve tam alışmışken bam! ikinci bölümde Strücker marka bir saatin kadranında HYDRA sembolü olan bir ahtapotla ve son bölümde ise kanalizasyondan çıkan bir SWORD ajanıyla karşılaşıyoruz.. Özellikle SWORD ajanıyla karşılaşma esnasında Wanda’nın gerçekliği değiştirerek ajanı denklemden çıkarma girişimine tanık oluyoruz. Bu süreci atlattıktan hemen sonra “haliyle” aklımızda çeşitli teoriler beliriyor. Wanda’nın Vision ve Pietro’nun ölümünden sonra travma yaşayıp bir nebzede olsa acılarını dindirmek için gerçek hayattan bağımsız, zihinsel bir gerçeklik mi yarattığı yoksa HYDRA veya SWORD gibi örgütler tarafından bilinçdışı bir alıkonulmaya mı maruz kaldığı konusunda çeşitli fikirlere kapılıyoruz. Ancak Wanda’nın gerçeği çarpıtma güçleri göz önüne alındığında bu sahte gerçeklik fikri akla yatan cinsten bir teori olmaya devam ediyor. WandaVision 3. bölüm sonunda ise Monica’nın Wanda’ya yardım eli uzatması sonucu Pietro ve Ultron’dan bahsetmesi Wanda’nın derinlere gömdüğü anılarını gün yüzüne çıkartıyor ancak Monica’yı da kendi gerçekliğinden atıyor. Zira WandaVision 3. bölüm son sahnesinde Monica’nın güç kalkanı benzeri bir bölge olan kalkanın içinden dış bahçeye fırlatılma sekansı gerçekleşiyor. Bu son sahne SWORD’un aslında Wanda’yı kendi yarattığı sahte gerçeklikten kurtarmaya çalışan hükümet destekli, SHİELD alternatifi bir örgüt olduğu fikrine sıcak bakıyoruz. Nitekim Evan Peters‘ın Quick Silver karakteriyle X-Men evreninden kopup Marvel Sinematik evrenine geçiş yapması ile WandaVision’a dahil olması sonucu X-Men’in Marvel Sinematik Evrenindeki varoluşuyla birkaç otantik bağlantıya dokunuyor. Bu dokunuşlar Marvel evreninin 4.faz projelerine ışık tutmasıyla X-Men’in Marvel’dan ayrı olan boyutunu ortak evrene taşıyor. Bu da Scarlet Witch’in orijinal hikayesinin Magneto ile olan bağlamına yeşil ışık yakıyor.

WandaVision: Magneto ve Scarlet Witch Bağlantısı

Wanda Maximoff, süper güçlü mutant olan Magneto’nun çingene Magda’dan olan kızıdır. Hatta bir de Pietro adında erkek kardeşi vardır. Zira Avengers: Ultron Çağı filminde Pietro’nun ölümüne şahit olmuştuk. Avengers: Endgame’de ise Vision’ın talihsiz ölümü ile karşılaştık. Onca kanonik olaydan sonra WandaVision’ın senaryosu elbetteki soru işaretleriyle dolu ancak Magneto’nun diğer oğlu Quick Silver’ın X-Men evreninden WandaVision’a gelmesi demek Magneto’nun da bu evrene gelmesi anlamına gelir. Belki de Wanda nam-ı diğer Scarlet Witch’i bu travmatik sahte gerçeklikten kurtarabilecek tek kişi babası Magneto olabilir. MCU bu tarz bir girişim ile Avengers hikayelerinin dışında anlatılması gereken daha çok hikayeye yer verebileceği bir atmosfer yaratıyor olabilir. Bu da Marvel Sinematik Evreni’nin genişlemesi anlamına geliyor.

Thinpo - WandaVision: Magneto ve Scarlet Witch Bağlantısı

WandaVision, oldukça kıvrımlı ve gizemli iki bölümden sonra çizgi romanlardaki doğasına dönüyor gibi görünüyor. Hatta Wanda ve Vision’ın iki bebeğinin doğması da çizgi roman fikrini doğrular nitelikte. Nam-ı diğer Wiccan ve Speed, genç Avenger’lar olarak MCU’ya tanıtılıyor. Ancak bir önceki paragrafta da bahsettiğimiz gibi Magneto ile olan bağlamı çizgi romanlarda sorunlu bir ilişkiye dayanıyor. Yine de şefkatli bir baba olan Magneto, kızı Wanda’yı kurtarma girişimiyle MCU’da iyi bir iz bırakır, Manyetizmanın Efendisi Magneto için yeni hikayeler yaratır.

MCU, 2021 yılında yayınlanmış WandaVision dizisinin 2. sezon projesi için bir adım atmamış olsa da yeni bir sezonun gelmeyeceği konusunda hemfikir olabiliriz. Çünkü Vision’ın ölümü devamlılık açısından bir sorun oluşturuyor. Jac Schaeffer‘ın açıklamaları da bu yönde!

WandaVision 4. Bölüm izlemeden önce yayınlanmış olan WandaVision 1. bölüm, 2. bölüm ve 3.bölüm hikayesi 4. bölümde çok farklı bir konuyla şekillenecek ve son üç bölüm hakkında ilginç detaylara yer verecek. WandaVision 4. bölüm ne zaman yayınlanacak? Bu konuda ise oldukça detaylı bilgiler mevcut. Disney Plus üzerinden 29 Ocak 2021 tarihinde yayınlanacak olan WandaVision 4. bölüm izleyenleri şaşkına çevirecek bir hikayeyi temel alacak.

WandaVision 1. Sezon Kaç Bölüm Yayınlanacak?

  • WandaVision 1. Bölüm: 15 Ocak 2021
  • WandaVision 2.Bölüm:  15 Ocak 2021
  • WandaVision 3. Bölüm: 21 Ocak 2021
  • WandaVision 4. Bölüm: 29 Ocak 2021
  • WandaVision 5. Bölüm: 5 Şubat 2021
  • WandaVision 6. Bölüm: 12 Şubat 2021
  • WandaVision 7. Bölüm: 19 Şubat 2021
  • WandaVision 8. Bölüm: 26 Şubat 2021
  • WandaVision 9. Bölüm: 5 Mart 2021

WandaVision İzle ( 1. Sezon Fragmanı )

İçerik Yazarı

Edebiyata, sanata, bilime ve "iyi" kitaplara tutkuyla bağlı, internetin ücra köşelerinde editörlük yapmış, nevi şahsına münhasır yazar bozuntusu.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam