The Midnight Gospel: Saykodelik Bir Kıyamet Alegorisi - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - The Midnight Gospel: Saykodelik Bir Kıyamet Alegorisi
Thinpo - The Midnight Gospel: Saykodelik Bir Kıyamet Alegorisi

Film ve Dizi

The Midnight Gospel: Saykodelik Bir Kıyamet Alegorisi

Okuma Süresi: 3 dk The Midnight Gospel’ın Kozmik Evreninde Geçen Sürükleyici Bir Hikayeye Hazır Olun! Animasyon Dizisi Hakkındaki Tüm Detayları İnceliyoruz.

Abone Ol google-news

Online yayın platformu Netflix animasyon dizisi The Midnight Gospel hakkında dizinin konusu ve olay örgüsü hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara değindiğimiz inceleme yazımızda 1.sezonda yayınlanmış tüm bölümlere konuk olan oyuncuları açıklıyoruz. Aynı zamanda 2.sezonun yayın tarihi hakkında bilgi veriyoruz.

The Midnight Gospel, Jesse Moynihan ve Adventure Time’ın yaratıcısı Pendleton Ward tarafından yaratılmış, yetişkinlere özel, podcast ve storytelling (Hikaye Anlatıcılığı) tadında 1.sezonu 8 bölümden oluşan Netflix animasyon dizisidir. The Midnight Gospel’ın başrolünde The Duncan Trussell Family Hour podcast serisini sunan ünlü komedyen Duncan Trussell yer alıyor. Her bölümde farklı bir sosyokültürel konuyu ele alan The Midnight Gospel’da gerçeküstücü bir kara mizah ve kaosvari bir macera anlayışı dikkat çekiyor. Dizinin eklektik oyuncu kadrosu yaşam ve ölüm ile ilgili düşüncelerini röportajlar aracılığıyla bir sohbet havasında aktarıyor. Raghu Markus, Anne Lamott, Damien Echols, Trudy Goodman gibi konukların yer aldığı animasyon serisinde çizgi film bahanesiyle adeta bir podcast serisi dönüyor!

Merak edenler için The Midnight Gospel animasyon dizisinde yer alan konuk oyuncuları, bölümlere göre maddeler halinde aşağıda listelenmiştir:

 1. Drew Pinsky, Little President (the Midnight Gospel 1.Bölüm ve 5.Bölüm)
 2. Natasha Leggero, Peggy (The Midnight Gospel 1.Bölüm)
 3. Anne Lamott, Anne Deer Dog (The Midnight Gospel 2.Bölüm)
 4. Raghu Markus, Raghu Deer Dog (The Midnight Gospel 2.Bölüm)
 5. Damien Echols, Darryl the Fish (The Midnight Gospel 3.Bölüm)
 6. Trudy Goodman, Trudy the Love Barbarian (The Midnight Gospel 4.Bölüm)
 7. Pauly Shore, Prince Jam Roll (The Midnight Gospel 4.Bölüm)
 8. Jason Louv, Jason (The Midnight Gospel 5.Bölüm)
 9. David Nichtern, God’s Scientist (The Midnight Gospel 1.Bölüm ve 6.Bölüm)
 10. Dante Pereira-Olson, Shanerreyus (The Midnight Gospel 6.Bölüm)
 11. Will Oldham, Bubble Max (The Midnight Gospel 6.Bölüm)
 12. Caitlin Doughty, Death (The Midnight Gospel 7.Bölüm)
 13. Ram Dass, Ram Dass (The Midnight Gospel 8.Bölüm)

Thinpo - The Midnight Gospel: Saykodelik Bir Kıyamet Alegorisi

The Midnight Gospel, senaryo bakımından yoğun diyaloglar ile bezenmiş fakat görselliğin bir o kadar orantısız ve detaycı oluşu sebebiyle diyaloğa ve fikre odaklanmak izleyici tarafında hezimetli bir hal alıyor. Ancak görsel detayların metaforik düzlemde konuyla bağlantılı olması da ilgi çekici bir özellik. The Midnight Gospel, herkese hitap etmese de felsefe ve sosyoloji konularına meraklı animasyon severler için yeni nesil, entelektüel bir beyin fırtınası! Adventure Time animasyon dizisinin yaratıcısı Pendleton Ward’ın ustalıkla işlenmiş bir kıyamet alegorisi.

The Midnight Gospel 1.Sezon Konusu

Chromatic Ribbon adlı bir boyutta yaşayan 44 yaşında ama oldukça genç görünen Clancy Gilroy bir simülasyon çiftçisidir.(Simülasyon çiftçisi aslında günümüz deyimiyle dijital içerik yayıncısı ile eşdeğer.) Biyolojik ve sofistike süper bilgisayarı sayesinde evrenleri simüle eden Clancy Gilroy kıyametin eşiğindeki dünyalara seyahat ederek dünya sakinleriyle yaptığı röportajlar ile kendi uzay yayını olan Midnight Gospel’ı(Geceyarısı İncili) yayınlayarak geçimini sağlamaktadır. Röportaj yaptığı varlıklar ile ölümlülük, sağlık, din, felsefe, maneviyat ve etik hakkında benzersiz içgörüler edinen Clancy Gilroy zamanla fikirlerindeki değişimi keşfedecektir.

The Midnight Gospel’ın bir özelliği de Duncan Trussell’ın DTFH podcastlerindeki gerçek konuklarıyla yaptığı röportajlarından esinlenilmiş olmasıdır. Özellikle “Ram Dass” adlı 8.bölümde 2019 yılında vefat eden Spiritüel ikon Ram Dass ile yapılan röportaj paha biçilemez bir deneyim yaşatıyor. Felsefi düzeyde yaratıcı ve yeterli olan animasyon dizisi saykodelik animasyonlarla desteklenmiş bir kıyamet alegorisi. Şimdiye kadar gördüğünüz her şeyi unutun ve The Midnight Gospel’ın kozmik evreninde sürükleyici bir hikayeye hazır olun!

The Midnight Gospel 2. Sezon Ne Zaman, Netflix Çıkış Tarihi

The Midnight Gospel, 1.sezon 8 bölüm olarak Netflix’te yayınlanmıştı. Animasyon dizisinin sevilmesiyle hayranlar 2.Sezon ne zaman çıkacak? sorularını sormaya başladı. Animasyon dizisinin 2.sezon yayın tarihi hakkında henüz kesin bir duyuru yapılmadı ancak The Midnight Gospel 2021 yılının Nisan ayında 2.sezon bölümleriyle tekrardan Netflix’e dönebilir. Malum sinema sektörü dünya genelinde etkisini gösteren pandemiden dolayı epey bir kan kaybetti. Ancak The Midnight Gospel türü gereği uzaktan çalışmayı gerektirebilecek bir dinamiğe sahip. Hatta Duncan Trussell bu süreçte yeni bölümlere ilham kaynağı olabilecek yüzlerce podcast bölümü kaydetti bile!

The Midnight Gospel Fragmanı İzle

The Midnight Gospel İzleyebileceğiniz Online Platformlar

The Midnight Gospel Online İzle (TIKLA)

İçerik Yazarı

Edebiyata, sanata, bilime ve "iyi" kitaplara tutkuyla bağlı, internetin ücra köşelerinde editörlük yapmış, nevi şahsına münhasır yazar bozuntusu.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam