Netflix En İyi 8 Korku Filmi - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - Netflix En İyi 8 Korku Filmi
Thinpo - Netflix En İyi 8 Korku Filmi

Film ve Dizi

Netflix En İyi 8 Korku Filmi

Okuma Süresi: 5 dk Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi korku film önerilerini listelediğimiz listemizde korkudan ürpereceğiniz harika korku filmlerine yer verdik.

Abone Ol google-news

Sevilen kült klasiklerden tutunda perili evlere, kötü ruhlara, takıntılı seri katillere kadar Netflix’te her türlü korku hayranı için film var. Netflix’teki en iyi 8 korku filmine yer verdiğimiz listemize bir göz atın. Ve hemen ardından koltuğunuza yaslanıp Netflix’e bağlanın. İşte tüm detaylarıyla Netflix en iyi 8 korku filmi:

8. The Ritual

The Ritual filminde dört arkadaş Phil, Dom, Hutch, Luke bir cinayet sonucu ölen arkadaşları Rob‘un ölmeden önceki son isteğini gerçekleştirmek için Kuzey İsveç‘in dağlık orman bölgesi Kungsleden’de trekking yapmaya giderler. Ancak gezi esnasında Dom ayak bileğini burkunca otele ulaşmak için ormanın çevresinden dolaşan yolu tercih etmek yerine ormana girerek kestirmeden gitmeye karar verirler. Ancak umdukları gibi bir kestirme olmadığını far keden dört arkadaşın trekking gezisi kabusa döner. Blair Witch Project benzeri film olan The Ritual İskandinavya topraklarında mitolojik bir korku- gerilim hikayesi sunuyor. Mutlaka izlemeniz gereken gece yarısı filmi olan The Ritual izlemek için verdiğimiz The Ritual Netflix linkine tıklamanız yeterli.

7. Hush

The Haunting of Hill House‘un yaratıcısı Mike Flanagan‘dan nefes kesici gerilimli bir korku filmi! Hush, Tepedeki Ev’de Theodora Crain rolüyle tanıdığımız Kate Siegel‘in başrolünde yer aldığı Slasher tarzı korku filmidir. Filmin oyuncu kadrosunda John Gallagher Jr. , Michael Trucco , Samantha Sloyan gibi oyuncular yer alıyor.

Hush filminin konusu: Maddie Young, 13 yaşında bakteriyel menenjite yakalandıktan sonra duyma ve konuşma yeteneğini kaybetmiş korku romanı yazarıdır. Kitaplarının başarısız olmasının ardından yeni bir kitap yazmak için tek başına inzivaya çekilen Maddie, bir gece tekinsiz, maskeli bir adamın evine gelmesiyle korku dolu anlara şahit olur. Hem çevresindekiler bir bir ölürken hem de kendi canın kurtarmak için katille amansız bir mücadeleye girişir.

6. It Comes at Night

It Comes at Night, Trey Edward Shults tarafından yazılıp yönetilmiş post – apokaliptik bir korku filmidir. Son derece bulaşıcı bir hastalık insanları zombivari bir yaratığa dönüştürmekte ve dehşet saçmaktadır. Bu hastalıktan izole yaşamayı tercih eden bir aile ormanda yaşamaya karar veriyor. It Comes at Night’ın hikayesi de bu aileye odaklanıyor.

It Comes at Night konusu: Paul, Sarah ve oğulları Travis ve Sarah’ın babası ormanda hastalıktan izole bir hayat yaşarken bir gün Sarah’ın babası hastalığıa yakalanıp vefat eder. Bunun sonucunda aileyi kötü etkileyen olaylar dizisi başlar. Paranoyanın vukuu bulduğu filmde gerilim unsurlarının zirveyi oynadığı bir korku filmi izlemek isteyenlerin It Comes at Night’ı izleme listelerine eklemesi önerilir.

5. Crawl

Crawl filmi modern bir Jaws klasiği. Ancak tek fark bir köpek balığı yerine dev bir timsah olması. Evil Dead ve Spider Man gibi filmlerin yönetmeni Sam Raimi’nin yapımcılığını üstlendiği, Mirrors ve The Hills Have Eyes’ın başarılı yönetmeni Alexandre Aja’nın yönettiği Crawl ( Ölümcül Sular ) izleyebileceğiniz Netflix en iyi 8 korku filmi.

Crawl filminin konusu: Haley Keller, Florida’ya babasını ziyarete gitmeye karar verir. Yolda giderken kız kardeşi Betty’den telefon gelir. Betty 5.seviye bir kasırganın Florida’ya yaklaştığını ve bir an önce eyaleti terk etmesini ister. Ancak babasının güvenliğinden endişelenen Haley, Coral Lake’te eski aile evlerine doğru devam eder. Kasırganın nüksetmesiyle sular altında kalan kasaba dolayısıyla Haley’in aile evini de vurur. Evde mahsur kalan babasını kurtarmak için uğraşan Haley aynı zamanda gölde yaşayan bir timsahın su baskını sonucunda serbest kalması sonucunda tek derdinin kasırga olmadığını anlamasıyla bir yaşam mücadelesi verir.

4. His House

Çiçeği burnunda yönetmen Remi Weekes ‘in ikinci uzun metrajlı filmi olan His House’da Doctor Who filmindeki 11.Doktor rolüyle meşhur olan Matt Smith yer alıyor. Aynı zamanda oyuncu kadrosunda Wunmi Mosaku ve Sope Dirisu yer alıyor. Netflix’in His House’u alışılagelmiş hayalet öykülerinin dışında kalan bir senaryoya bağlı trajik bir olayı anlatıyor.

His House filminin konusu: İç savaş sonrası tekneyle zar zor yurtdışına kaçan ve kızları Nyagak’ın fırtınada ölmesi ve ardından İngiltere’ye sığınan Güney Sudanlı mülteci ailenin sığınma sürecinde yerleştikleri evin hayaletli olduğunu öğrenmeleri sonucunda gelişen olaylar anlatılıyor. Mülteci statüsünde olan Majur’lar, gözetim memuru Mark Essworth’a kendi deyimleriyle “İyi İnsanlar” olduklarını kanıtlamak için evin hayaletleriyle kendi başlarına mücadele etmek zorunda kalıyorlar.

Filmin ilk 20 dakikasında sağlam bir korku anlatısı gibi görünen His House’ta Weekes, yaratıcılığı ve temalarının derinliği ile izleyenleri şaşırtıyor. Hayaletlerle mücadele veren bir çiftin aynı zamanda ölen kızlarının yasını tutması ile mültecilerin trajik yaşamına değiniyor. Filmin sonunu kestiren korku meraklıları Nyagak’ın ölümünün evdeki hayaletler ile bir bağlantısının olup olmadığını düşünürken yönetmen bir süre sonra farklı bir anlatı ile hikayenin gidişatını değiştiriyor. İzleyenlerin ters köşe olacağı başarılı filmlerden biri olan His House mutlaka izlemeniz gereken Netflix en iyi korku filmi!

3. Us

Akademi ödüllü yönetmen ve yapımcı Jordan Peele‘den vahşet dolu bir korku hikayesi. Get Out‘ta Amerikan siyahi ırkçılığına protest bir darbe indiren Jordan Peele’den yine benzer nitelikte bir film olan Us aynı zamanda United States‘in bir kısaltması olarak göndermeler içeriyor. The Twilight Zone ve Body Snatchers karması olan Us ters köşe edici senaryosuyla eğlenceli ve ürkütücü bir film arayanlar için biçilmiş kaftan!

Us filminin konusu: Film ürkütücü bir tanıtım konuşmasıyla açılıyor. ” Kıta ABD’sinin altında binlerce kilometrelik tünel var ve birçoğunun bilinen hiçbir amacı yok. ” Bu sözler üzerine Santa Cruz sahilinde genç bir kızın ebeveynlerinden ayrılarak rahatsız edici bir sahneye doğru yönelmesi… Panayırdaki aynalar salonuna giren kızın aynalarda korkunç bir şey görmesiyle başlayan film 30 yıl sonra aynı kızın aynı sahilde eşi ve çocuklarıyla bir tatil günü sekansı ile başlıyor.

” Herkesin bir gölgesi, karanlık bir tarafı vardır ” gibi radikal bir fikri savunan film düşündüren senaryosuyla cezbedici ve saldırgan bir temele kurulmuş. Sosyopolitik bir anlatı ile aile dinamiklerini oluşturan Peele daha sonra hikayenin çılgın bir öyküye evrilmesine izin veriyor. Mutlaka izlemeniz gereken bir başyapıt. Netflix’te izleyebileceğiniz en muhteşem film Us.

2. The Witch

The Queen’s Gambit’in yükselen yıldızı Anya Taylor Joy’dan muhteşem bir korku hikayesi. Korkuyu tüm uğursuzluğuyla iliklerinize kadar hissedeceksiniz! Ödüllü film The LightHouse’un yönetmeni Robert Eggers’in ilk yönetmenlik denemesi olan The Witch ya da VVitch cadılık ve folklörik unsurların yer aldığı 1630’lı yıllarda New England’da geçiyor.

The Witch filminin konusu: İngiliz yerleşimci William ve ailesi; karısı Katherine, kızı Thomasin, oğlu Caleb ve ikiz kardeşler Mercy ve Jonas püriten ahlakını benimsemiş babaları William yüzünden imparatorluğun ve kilisenin kanunlarına aykırı geldikleri gerekçesiyle sömürge kolonisinden dışlanmıştır. Bu nedenle William ailesiyle birlikte ücra bir ormanda çiftlik kurar. Katherine William’dan hamile kaldığı 5. çocuklarını doğurur. Her şey iyi giderken William’ın en büyük kızı Thomasin bebek Samuel ile çayırda Ce Eee oyunu oynarken bir an da bebeğin kaybolması her şeyi kabusa çevirir.

The Witch tüm çarpıcılığıyla Netlix’te izlenmesi gereken ürkütücü Folklörik bir New England Masalı. The Witch, Netflix en iyi 8 korku filmi listesinde 2. sırada.

1. Overlord

Julius Avery tarafından yazılıp yönetilen Overlord aksiyon ve korkunun harman olduğu, Normandiya Çıkarması‘nın arifesinde anlatılan zekice kurgulanmış bir başyapıt. Oyuncu kadrosunda Jovan Adepo , Wyatt Russell , Mathilde Ollivier , John Magaro , Gianny Täufer, Pilou Asbæk , Bokeem Woodbine ve Iain De Caestecker yer alıyor. Olay örgüsü Normandiya Çıkarması öncesi bir grup Amerikan askerinin gizli bir Nazi deneyini keşfetmesiyle gelişiyor.

Overlord filminin konusu: Bir grup Amerikan Askeri Normandiya Çıkarması arifesinde uçakla göreve giderken bir hava savaşının içinde kalırlar. Paraşütlerle atlamak için erken davranmak zorunda kalan askerler uçağın vurulması sonucu savrulurlar ve Nazi askerlerinin bulunduğu bölgeye düşerler. Askerlerin bir kısmı mayınlara basarak ölürken bir kısmı da Nazi bölgesinde hayatta kalmak ve görevlerini yerine getirmek için ellerinden gelen her şeyi yapmak zorunda kalırlar. Görev esnasında Nazilerin gizli bir deneyine tanık olan kıdemli er Edward Boyce takım arkadaşlarına olayı anlatır ve hem görevi yerine getirmek hem de Nazilerin korkunç deneyini sabote etmek için plan kurarlar.

Overlord Operasyonu filmi hareketli ve aksiyonun dur durak bilmeyen coşkusu ile doğaüstü bir deneyim yaşamak isteyen korku hayranları için mükemmel bir tercih. Netflix’te izleyebileceğiniz korku – aksiyon tarzında Netflix en iyi 8 korku filmi listesinde ilk sırada.

İçerik Yazarı

Edebiyata, sanata, bilime ve "iyi" kitaplara tutkuyla bağlı, internetin ücra köşelerinde editörlük yapmış, nevi şahsına münhasır yazar bozuntusu.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam