Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri
Thinpo - Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri

Film ve Dizi

Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri

Okuma Süresi: 4 dk Güney Kore hayranları için en iyi Güney Kore Dizilerini listeledik! Birbirinden harika K-Drama dizileri hakkında detaylara da yer veriyoruz!

Abone Ol google-news

Güney Kore hayranları için Güney Kore Dizileri Önerileri, En İyi K-Drama Dizilerini listeledik! K-Drama’ya yeni başlayanlar için öneri dizileri bulabileceğiniz listemizde aynı zamanda diziler hakkında detaylara da yer veriyoruz. 

Güney Kore Dizileri ya da K-Drama ülkemizde gençler tarafından en çok rağbet gören diziler arasında yer alıyor. Sosyal medya da adeta bir akım haline gelen Güney Kore dizileri artık internette ve birçok dijital içerik mecrasında da en çok aranılanlar arasında! Hatta son on yıldır Güney Kore dizilerinin bu çılgınlık derecesindeki popülerliği sadece Asya’da değil dünyanın her köşesinde hızla artış gösterdi. Hallyu Dalgası olarak bilinen Kore furyası popülerliğini hem K-Drama hem de K-pop müzikleri ile arttırırken bizde Güney Kore Dizilerinin en iyilerini sizler için listeledik. Güney Kore dizilerine yeni başlayanlar için en iyi Güney Kore Dizi Önerileri, En İyi K-Drama Dizileri:

  1. GOBLİN / Guardian : The Lonely And Great God
  2. Welcome To Waikiki
  3. Moon Lovers : Scarlet Heart Ryeo
  4. Extraordinary You

4. GOBLİN / Guardian : The Lonely And Great God

Thinpo - Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri

900 Yıl önce Goryeo hanedanlığına hizmet veren bir asker olan Kim Shin (Gong Yoo) döneminin kralı tarafından göğsüne kılıç saplanarak lanetlenir ve ölümsüzlüğe mahkum edilir. Bir goblin (dokkaebi) olarak yaşamına devam etmek zorunda kalan Kim Shin (Gong Yoo) bu süre de birçok sevdiği insanın ölümünü görmüştür. Artık bu acıya dayanamayan Kim Shin hayatına son vermek istemektedir. Ama bir goblin için ölmek o kadar kolay değildir. Kim Shin’ in hayatına son verebilmesi için göğsüne saplanan kılıcı bir goblin gelininin çıkarması gerekmektedir. Bu yüzden goblin yüzyıllardır gelinini aramaktadır. Bir gün goblin, Azrail ile (Lee Dong-Wook) tanışır ve birlikte yaşamaya başlarlar. Ardından goblin, gelinini (Ji Eun Tak) bulmasıyla birlikte asıl olaylar gelişir.

Thinpo - Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri

Lee Eung-Bok’ un yönetmenliğini yaptığı Güney Kore dizisi Goblin, yayınlandığı ilk günden itibaren seyirciden tam not almayı başarmıştır. Güney Kore’nin en yüksek reytingini alan ve en çok izlenmeye sahip dizisidir. Dizinin bu başarısı hiç şüphesiz kaliteli oyuncu kadrosundan gelmektedir. Aynı zamanda dizinin müzikleri (OST) ve çekim mekanları sayesinde izleyicileri kendine bağlamayı başarmıştır. Zaman zaman duygusallaşacağınız zaman zaman kahkahalara boğulacağınız bu Güney Kore dizisini izlemenizi tavsiye ederiz.

GOBLİN / Guardian : The Lonely And Great God Fragman İzle

3. Welcome To Waikiki

Thinpo - Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri

Welcome To Waikiki‘de hikaye, hayallerini gerçekleştirmek için Waikiki konuk evini işleten üç yakın arkadaşın(Kang Dong-Goo, Lee Jun-Ki, Bong Doo-Sik) etrafında gelişmektedir. Bir gün kucağında bir bebekle konuk evine gelen bir anne(Yoon-A), bebeğini konuk evine bırakır ve gider. Üç arkadaş sabah uyandıklarında konuk evinde sevimli bebeği bulurlar ve başta yapacaklarına karar veremezler. Bebeğini bıraktığına pişman olan çaresiz anne bebeğini almak için konuk evine gelir fakat gidecek bir yeri olmadığı için konuk evinde yaşamaya başlar.

Thinpo - Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri

Güney Kore dizisi olan Welcome To Waikiki bize samimi dostlukları ve hayallerin peşinden koşmayı gösteriyor. En önemlisi de her sahnesinde izleyicisini güldürmeyi başarıyor. Eğer siz de karantina döneminde sıkılıp biraz olsun eğlenmek istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden Welcome To Waikiki’ yi izlemeye başlayın.

2. Moon Lovers : Scarlet Heart Ryeo

Thinpo - Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri

Günümüzde yaşayan 25 yaşındaki Go Ha-Jin (IU) erkek arkadaşı tarafından aldatılmıştır ve hayatında hiçbir şey yolunda gitmiyordur. Bir gün su kenarında içki içmeye gider, suda boğulmak üzere olan küçük çocuğu görür ve kurtarmak için suya atlar. Çocuğu kurtarır fakat sudan çıkamaz, o sırada güneş tutulması gerçekleşir ve Go Ha-Jin(IU) suyun derinliklerine doğru çekilmeye başlar. Gözlerini açtığında kendini yüzyıllar öncesinde, Goryeo Hanedanlığı zamanında bulur ve Hae-Soo adlı genç bir kız olarak yaşamaya başlar.

Thinpo - Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri

Moon Lovers Scarlet Heart Ryeo, Tong Hua’nın Jing Xin adlı Çince romanından uyarlanan Güney Kore dizisidir. Moon Lovers Scarlet Heart Ryeo, k-drama tarihi dizilerin içinde en beğenilen dizi olmuştur. Özellikle dizide kullanılan OST’ lar sizi etkileyip dizinin atmosferine çekebilir. Dizide dünyanın her yerinden büyük bir hayran kitlesi olan k-pop grubu EXO‘nun ana vokalisti Baekhyun da rol almaktadır. Uzak doğu tarihine ve geleneklerine hayran olan kişilerin mutlaka izlemesi gereken Güney Kore tarihi dizisidir.

1. Extraordinary You

Thinpo - Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri

Dan-O(Kim Hye-Yoon) herkesin isteyebileceği bir hayatı yaşıyordur. Maddi durumları çok iyi sevgi dolu bir aile, okulda herkes tarafından sevilen popüler bir kız ve her zaman yanında olan arkadaşlara sahiptir. Kendi hayatının başrolü kendisidir. Hayatındaki tek olumsuzluk çocukluğundan beri kalp hastası olmasıdır. Bir gün her zamanki gibi okula gider fakat okulda ve insanlarda bir tuhaflık vardır. Dan-O bu tuhaflığın nedenini araştırmaya başlar ve okul kütüphanesinde bir kitap bulur. Kitabı okur ve kendisinin aslında bir webtoon karakteri olduğunu öğrenir. Kafasındaki bütün parçalar yerine oturunca anlar ki içinde bulunduğu dünya gerçek değil, yani hayatı bir kurgudan ibaret. Aslında başına gelen en kötü şey bu değildir. Dan-O webtoonun ana karakteri olmadığı için webtoon yazarı hikayenin ilerleyen bölümlerinde Dan-O’nun öldüğünü yazmaktadır. Fakat Dan-O yazarın kendi hayatını yönetmesini istemez ve yaşamak için bir çözüm yolu aramaya başlar.

Thinpo - Güney Kore Dizileri, En İyi K-Drama Dizi Önerileri

Extraordinary You, Moo Ryu’nun yazdığı July Found By Chance webtoon serisinden uyarlanan Güney Kore romantik komedi dizisidir. Oyuncu kadrosunda sevilen k-pop grubu SF9’dan Rowoon ve April’dan Lee Na-Eun yer alıyor. Son derece fantastik ve merak uyandıran konusuyla herkesin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Dizi, izleyen kişilere “Acaba içinde bulunduğum hayat gerçek mi yoksa bir kurgudan mı ibaret?“, “Hayatımın başrolü ben miyim yoksa sıradan bir yan karakter miyim?” sorularını sormasına neden oluyor.

İçerik Yazarı

Kitap okumayı, dizi ve film izlemeyi seven, farklı dil ve kültürlere ilgi duyan, hayalperest, kendini gerçekleştirme mottosuyla yaşayan bir genç.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam