Disney Plus Yeni Animasyon Projelerini Duyurdu! - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - Disney Plus Yeni Animasyon Projelerini Duyurdu!
Thinpo - Disney Plus Yeni Animasyon Projelerini Duyurdu!

Film ve Dizi

Disney Plus Yeni Animasyon Projelerini Duyurdu!

Okuma Süresi: 3 dk Walt Disney Stüdyoları şimdi de Baymax, Zootopia + , Prenses Tiana, Moana ve Iwájú gibi animasyon dizileriyle Disney Plus’a yeni bir soluk getirecek.

Abone Ol google-news

Walt Disney Animasyon Stüdyolarının yaratıcı baş sorumlusu Jeniffer Lee Disney Plus ve diğer projeleri için yeni animasyon dizilerini duyurdu. Geçen günlerde 10 Marvel dizisi ve 10 Star Wars dizi projesini Disney Plus’a getireceklerini söyleyen Walt Disney Stüdyoları şimdi de Big Hero 6 , Zootopia , Prenses Ve Kurbağa, ve Moana  gibi animasyon dizileriyle Disney Plus’a yeni bir soluk getirecek.

Walt Disney Animasyon Stüdyoları Açıklanan Yeni Animasyon Serileri

İlk açıklanan dizi Big Hero 6 serisinin spinoff ekseninde geçecek olan Baymax oldu. 87. Akademi Ödüllerinde en iyi animasyon dizisi olarak seçilen 2014 yapımı Big Hero 6’in ana karakteri sağlık robotu olarak tasarlanmış Baymax, Hiro ve arkadaşları Hiro’nun bir kaza sonucu vefat eden abisinin intikamını alma serüveni konu alınıyor. Filmin aynı zamanda Disney XD kanalında Big Hero 6 The Series adlı 2 sezonluk dizisi yayınlandı. Baymax’e odaklanacak yeni Disney Plus dizisinde Baymax’ın San Fransokyo şehrindeki yeni maceraları anlatılacak. Walt Disney Animasyon Stüdyoları Baymax ile ilgili henüz bir çıkış tarihi belirlememiş olsa da dizinin en erken 2022 yılının başlarında Disney Plus’ta yayınlanacağı tahmin ediliyor.

Disney Plus’ta yayınlanacak bir diğer animasyon dizisi ise Disney’in 55. animasyon filmi olan 2016 yılında yayınlanan Zootopia(Zootropolis: Hayvanlar Şehri)’nin devamı niteliğindeki bir mini dizi olan Zootopia +. Dizi, Fru Fru, Gazelle ve Tiger, Tembel Flash gibi karakterlere odaklanacak.  Jeniffer Lee’nin açıklamasına göre bu karakterlerin hayatlarına dair fikirler edinebileceğimiz Zootopia + 2022 baharında Disney Plus’ı vuracak!

Disney Plus’ta yayınlanacak diğer iki dizi Prenses ve Kurbağa’dan Tiana ve Denizlerin asi kızı Moana ile ilgili olacak. Dizide Tiana ve arkadaşlarının izleyicinin hiç görmediği New Orleans’ın muhteşem topraklarındaki müzikal maceraları konu alınıyor. Benzer şekilde Moana’nın da Pasifik Adaları’ndaki maceralarının işleneceği müzikal bir eğlence olacak. Her iki dizi de 2023 yılında Disney Plus’ta çıkacak.

Thinpo - Disney Plus Yeni Animasyon Projelerini Duyurdu!

Walt Disney Animasyon Stüdyolarının Disney Plus’a getireceği bir diğer animasyon dizisi ise sürpriz bir gelişmeyle Afrikalı animasyon şirketi Kugali Medya’dan geliyor. Ziki Nelson ve Tolu Olowofoyeku’nun Afrika’nın kültür değerlerini korumak ve dünyaya tanıtmak için kurdukları Kugali Medya pan-afrikan çizgi romanı Iwájú‘nun animasyon dizisi için Disney Plus ile anlaşmaya vardı. Bu açıklamayı Twitter’da yapan Kugali Medya ve Disney Animation, Iwájú‘nun türünün ilk örneği olacak bir anlaşmayla yeni bir bilim kurgu dizisi oluşturmak için Disney Plus’ta bir araya gelecek. Iwájú, Disney Plus’ta en erken 2022’de yayınlanacak.

Thinpo - Disney Plus Yeni Animasyon Projelerini Duyurdu!

Walt Disney Animasyon Stüdyolarının 2021 yılının en iyi animasyon dizisi olmaya aday Raya and The Last Dragon filmini duyurdu. 12 Mart 2021 yılında vizyona girecek olan film devamında Disney Plus’ta yer alacak. Film Kumandra adlı bir dünyada ejderhalar ile insanların barış içinde yaşadığı bir ülkede geçiyor. Drunn adlı kötü niyetli canavarlar Kumandra’ya saldırdığında ejderhaların savunmasıyla karşılaştılar. Büyük bir yıkımı ve istilayı önleyen ejderhalar hepten yok olurken Kumandra yine barışa ve huzura kavuştu. Ancak 500 yıl sonra Drunn tekrar geri döndüğünde ejderhalar artık yoktu. Yalnız bir savaşçı olan Raya adlı  kız rivayete göre tek bir ejderhanın kaldığı eski hikayelere inanmaktadır. Son bir umut ejderhayı bulmak için tehlikeli bir maceraya adım atar. Prodüksiyon aşamasında olan film Disney’in merakla beklenenleri arasında.

Walt Disney Animasyon Stüdyolarının ikinci filmi ise Encanto. Kolombiyalı bir ailenin yaşadığı büyülü özelliklere sahip iki katlı bir evi konu alacak olan Encanto Broadway müzikalcisi Lin-Manuel Miranda’nın İspanyol ezgileriyle şenleneceği fantastik bir yapım olacak. Encanto Kasım 2021’de vizyona girecek ve ardından Disney Plus’ta yer alacak.

İçerik Yazarı

Edebiyata, sanata, bilime ve "iyi" kitaplara tutkuyla bağlı, internetin ücra köşelerinde editörlük yapmış, nevi şahsına münhasır yazar bozuntusu.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam