Çocuklar İçin En İyi 10 Eğitici Çizgi Film Önerisi - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - Çocuklar İçin En İyi 10 Eğitici Çizgi Film Önerisi
Thinpo - Çocuklar İçin En İyi 10 Eğitici Çizgi Film Önerisi

Film ve Dizi

Çocuklar İçin En İyi 10 Eğitici Çizgi Film Önerisi

Okuma Süresi: 6 dk Çocuklar için eğitici animasyon ve çizgi filmleriyle her yaş grubundan çocukların hem eğlenip hemde öğreneceği birbirinden güzel animasyon ve çizgi film önerilerini listeliyoruz.

Abone Ol google-news

Çocuklar İçin En İyi 10 Eğitici Çizgi Filmler, öneri listemizde çocukların zekasını geliştirecek, güvenilir ve eğlenceli en güzel çizgi filmleri ve animasyon filmlerini listeliyoruz. Youtube ve TV de en çok izlenen animasyon ve çizgi filmleri izlerken harika vakit geçireceksiniz.

Çocuklar için yaratıcılık açısından ahlaki ve kültürel anlamda nitelikli bir terbiye oluşturmak ve gündelik hayatı eğitici çizgi filmler ile verimli hale getirmek için film ve dizi içerikleri hayatımızda çokça yer ediniyor. Günümüzde çeşit çeşit animasyon ve filmin yayınlandığı tv ve internet platformlarında zararlı ve çocuklar için faydalı animasyonlar ve çizgi filmleri ayırt edebilmek zor bir hale geldi. Özellikle Youtube gibi yayın platformlarından animasyon izleyebileceğiniz bir içerik sağlayıcıda hangi animasyonun çocuklara uygun animasyon içerikleri olduğunu algılamak iyi bir araştırma gerektiriyor. İş, güç derken gündelik hayatın sorunlarından çocuklara vakit ayırabilmek bazen güç oluyor. Bu nedenle ebeveynlerin ve ebeveyn adaylarının medyanın gücünü kullanarak çocukların hem uslu durmalarına hem de animasyon izleyerek interaktif eğitim alabilmeleri için google’da çocuklar için en iyi eğitici çizgi filmler ve öğretici animasyon dizileri gibi aramalar ile çocuklar için en iyi animasyon filmleri gibi içeriklere tıklanıyor. Çocuğunuzun internet ortamında neler izlediğini ve bu izlediklerinden ne anlamda fayda gördüğünü anlamak çocukların sağlıklı gelişimi açısından oldukça önemlidir. Örneğin bebekler için eğitici animasyonlar ve çizgi filmler belirli bir yaş kategorisini kapsarken 1.sınıflar için eğitici çizgi film önerileri okul yaşına gelmiş 5 yaş çocukları için animasyon filmleri gibi zeka geliştiren çizgi filmler önerilmektedir. Bu listemizde her yaştan çocuğun rahatlıkla, sıkılmadan izleyeceği en güzel animasyon filmleri ve çocuklar için çizgi film önerilerine yer verdik. Çocukların mutlaka izlemesi gereken çocuklar için en iyi 10 eğitici çizgi film önerisi listemize göz atın.

  1. Maşa İle Koca Ayı (2009)
  2. WALL-E (2008)
  3. Frozen (2013)
  4. Chloe’s Closet – Damla’nın Dolabı (2011)
  5. Minions (2015)
  6. Boss Baby (2017)
  7. Pocoyo (2005)
  8. Niloya (2008)
  9. Ben & Holly’s Little Kingdom (2009)
  10. Inside Out (2015)

Çocuklar İçin Zeka Geliştiren Çizgi Filmler Ve Animasyon Önerisi

10. İnside Out (2015)

İnside Out Türkçe adıyla Ters Yüz, yönetmenliğini Pete Docter’ın üstlendiği ( Soul ve Up animasyon filmlerinin de yaratıcısı ) 2015 Disney Pixar yapımı çocuklara uygun animasyon filmleri kategorisinde önemli bir yer edinmiştir. Çocukların mutlaka izlemesi gereken ve insan duyguları hakkında harika bilgiler veren eğitici ve öğretici animasyon filmidir.

İnside Out konusu: Minnesota’da küçük bir kasabada ailesiyle birlikte yaşayan Riley mutlu bir hayat sürmektedir. Nitekim Riley’in zihninde Neşe, Üzüntü, Korku, Öfke ve Tiksinti olmak üzere 5 duygu yaşamaktadır. Riley’in zihnindeki duyguların yönlendirmeleri sayesinde Riley duygudurum değişiklikleri dolayısıyla hayatını önemli ölçüde etkilemektedir. Başta duygular nizam içinde görevlerini yerine getirirken Riley 11 yaşına gelip ailesinin işi nedeniyle San Francisco’ya taşınması nedeniyle ilk okul günü üzüntü duygusunun yanlışlıkla çekirdek hafızaya dokunmasıyla bir an da hüzünlenir. Bu etkileşimden sonra üzüntü birçok hafızaya dokunur ve Riley’in zihninde her şey ters gitmeye başlar. Neşe ve üzüntü duygusu hatıra çöplüğüne düşerler. Bu süreçte Riley’in zihnine Öfke, Tiksinti ve Korku hükmeder. Neşe ve Üzüntü hafıza çöplüğünden çıkıp Riley’in zihninin merkezine gitmek için mücadele ederler.

Inside out çocukların mutlaka izlemesi gereken animasyon filmleri kategorisinde yer alan çocuklar için en iyi 10 eğitici çizgi film önerisi listemizde 10 numara!

9. Ben & Holly’s Little Kingdom (2009)

Ben & Holly’s Little Kingdom, İngiliz animasyon çocuk dizisidir. Çocuklar için en iyi animasyon dizisi olan Ben & Holly’s Little Kingdom , Neville Astley ve Mark Baker tarafından yaratıldı. Yapımcılığında ise Peppa Pig adlı animasyon dizisinin de yapımcılığını üstlenmiş Entertainment One yer alıyor. Aynı zamanda Peppa Pig animasyon dizisinin seslendirme kadrosundaki oyuncuların çoğunun Ben ve Holly’nin Küçük Krallığı’ndaki çoğu karakteri seslendirmiş olması da Peppa Pig animasyon serisine yabancı olmayanların severek izleyeceği eğitici çizgi filmler kategorisinde hatrı sayılır bir yerde.

Ben & Holly’s Little Kingdom konusu: Ben ve Holly’nin sihirli küçük Krallığı’da Ben Elf ve Prenses Holly’nin problem çözme ve paylaşma konusundaki maceraları anlatılıyor. Takım çalışması konulu animasyon arayanlar için harika bir yapım olan Ben & Holly’s Little Kingdom çocuklar için zeka geliştiren en iyi animasyon dizisi. Ayrıca Ben & Holly’s Little Kingdom izlemek için site gezmenize gerek yok! Netflix platformu üzerinden Ben ve Holly’nin sihirli Küçük Krallığı 1.sezon Türkçe dublaj olarak izleyebilirsiniz.

8. Niloya (2009)

Niloya animasyon dizisi okul öncesi yaş grubu için hazırlanmış çocuklar için eğitici animasyon serisidir. Yumurcak TV ve DHX Media’nın ortak yapımı olan Niloya 3 yaş çocuklar için çizgi filmler kategorisinde %100 yerli Türk animasyon dizisidir. Geniş kitlelerce benimsenen Niloya, Arzu Demirel Birinci’nin yapımcılığını üstlendiği, Metin Çam’ın yönetmenliğini yaptığı TRT Çocuk’ta yayınlanan ve bizzat pedagoglar tarafından denetlenen bir çizgi film olmasının yanı sıra özgün içerikleriyle her yaştan çocuğun gönlünü fethetmiştir. Ayrıca yöreye ait Türk kültürünü yansıtması da Niloya’yı ardıllarına göre daha özel yapıyor. Halk unsurlarını kullanış biçimi çocukların Türk kültürü ile sağlıklı bir şekilde gelişmesine olanak sağlıyor.

Niloya konusu: Karadeniz’de bir nehrin kenarında doğayla iç içe bir köyde doğan Niloya annesi kızının isminin Nil babasının Oya olmasını istemesi sonucunda Niloya ismini almış sevimli ve adı gibi mutluluk saçan bir kızdır. Koca gözlü, fındık burunlu şirin mi şirin olarak tanımlanan Niloya köydeki maceraları ile eğlenceli bir hikaye anlatıyor.

7. Pocoyo (2005)

Pocoyo, Guillermo García Carsí, Luis Gallego tarafından yaratılmış okul öncesi animasyon dizileri kategorisinde yer alan çocuklar için eğitici animasyon dizisidir. İspanyol menşei olan Pocoyo pek çok ülkede gösterilmiş dünya çapında üne kavuşmuştur. Türkiye’de Pepee eğitici animasyon serisinin telif hakkı dolayısıyla Pocoyo’nun Türk varyasyonu olmasından dolayı iptal edilen Pepee’den sonra en uzun süre yayın hayatını sürdüren eğitici animasyon serisidir. Hala daha Youtube Pocoyo Türkçe dublaj izle gibi aramalar yapılmasından dolayı ülkemizde de popüler olmuştur.

Pocoyo Konusu: Pocoyo, Pato adında bir ördek, dans etmeye bayılan fil Elly ve küçük köpek yavrusu Lula ile maceralara atılan sevimli bir çocuktur. Anlatıcı güzel bir ses ile Pocoyo’yu yönlendirir. Pocoyo ise arkadaşları ile birlikte maceralara atılır. Örneğin bir bölümünde anahtar bulan Pocoyo anahtarın ne olduğunu oğrenmesinin yanı sıra hazine aramaya koyulur ve daha fazla anahtar bulur. Hem güldürürken hem de eğlendirir. Okul öncesi çocuklar için eğitici ve öğretici bir hikaye sunar.

6. The Boss Baby (2017)

Dream Works Animasyon Stüdyosu tarafından yaratılan Türkçe adıyla Patron Bebek özgün adıyla The Boss Baby çocuklar için en komik animasyon filmleri kategorisindeki belki de en iyi komedi animasyonu filmidir. İzleyenlerin keyifli vakit geçirmesini garantileyen The Boss Baby Tom McGrath tarafından yönetilirken Michael McCullers tarafından yazıldı. Steve Buscemi, Jimmy Kimmel, Lisa Kudrow ve Tobey Maguire gibi sanatçıların da seslendirme kadrosunda yer alması da The Boss Baby’i oldukça popüler hale getirdi.

The Boss Baby konusu: Yetişkinler tarafından bilinmeyen gizli bir komploya odaklanan filmde takım elbise giyen bir bebek ve Puppy Co. arasında geçen bir mücadeleyi konu alan The Boss Baby, Puppy Corp’un gizli bir planını ortaya çıkarıyor.

5. Minions (2015)

Minyonlar, özgün adıyla Minions Pierre Coffin ve Kyle Balda’nın yönetmenliğini üstlendiği ve Brian Lynch’in senaryosunu yazdığı eğlenceli ve komik animasyon dalında Illumination Entertainment yapımı mükemmel bir animasyon filmidir. Despicable Me adlı animasyondan uyarlanan spin off filmi Minions Kevin, Stuart ve Bob adlı Minyonlara odaklanıyor. Bu üç kafadar Minyon’un maceraları hiçte akla sığmıyor! Hem çok komik hem de macera ruhunu üst seviyeye taşıyan film çocuklar için en iyi animasyon filmidir.

Minions konusu: Yüzyıllardır yaşayan Minyonlar sürekli insan sahipler edinirken yaptıkları işleri ellerine yüzlerine bulaştırması ve neticesinde beceriksizlikleri yüzünden hep dışlanmışlardır. En sonunda insanlardan uzak Antartika’ya yerleşen Minyonlar amaçsızca yaşamlarına devam ederken üç kafadar Minyon Kevin, Stuart, Bob yeni bir sahip bulmak için Amerika’yı keşfe giderler. Çılgın Hırsız filminin öncesini anlatan Minions çocuklar için eğitici animasyon filmidir. Her yaş grubunun rahatlıkla izleyebileceği Minions Türkçe Dublaj olarak Netflix yayın platformundan izlenebilir.

4. Chloe’s Closet – Damla’nın Dolabı (2011)

İngiliz -Fransız ortak yapımı olan Chloe’s Closet Türkçe’ye Damla’nın Dolabı olarak çevrilmiş olup Damla’nın Dolabı Türkçe dublaj izle aramaları trend olmuştur. Ülkemizde Youtube üzerinde Türkçe dublaj olarak yayınlanan Damla’nın Dolabı özgün adıyla Chloe’s Closet 2 ile 7 yaş grubu arasındaki çocuklar için eğitici animasyon serisidir. MoonScoope Entertainment tarafından yayınlanan Chloe’s Closet dört yaşında Galli bir kız olan Chloe ve arkadaşları Tara, Jet, Danny, Riley, Lillian, Mac ve Carys’in maceralarını anlatıyor. Damla’nın Dolabı olarak Türkçeye kazandırılan eğitici animasyon dizisi Minika Çocuk’ta Türkçe Dublaj olarak yayınlanmaktadır.

Chloe’s Closet Konusu: Damla’nın Dolabı animasyon dizisinde Damla adındaki sevimli bir kızın maceraları anlatılıyor. Damla ve arkadaşlar her gün yeni bir şeyler keşfediyor ve deneyimliyor. Eğitici olduğu kadsr eğlenceli olan Damla’nın Dolabı çizgi filmi izlenebilecek en iyi çizgi filmler arasındadır.

3. Frozen – Karlar Ülkesi (2013)

Walt Disney Animation Studios tarafından üretilen çocuklar için uygun fantastik animasyon filmidir. Tüm dünya çapında en çok bilinen ve izlenen Frozen diğer adıyla Karlar Ülkesi Türkiye’de Karlar Ülkesi Türkçe dublaj full izle gibi arama trendleriyle en çok aranan animasyon filmidir. Her yaş grubu için uygun olan Frozen fantastik animasyon filmleri kategorisinde mutlaka izlenmesi gereken animasyon filmidir.

Frozen – Karlar Ülkesi konusu: Elsa ve Anna birbirini çok seven iki kardeştir. Ancak Elsa’nın özel güçleri olduğundan ve güçlerini tam olarak kontrol edememesinden dolayı iki kardeş ayrı düşer. Elsa sevdiklerine zarar vermemek için krallıktan uzağa gider ve orada kendine bir hayat kurar. Anna kardeşini bulmak ve kırgınlıklarını gidermek için bir maceraya atılır.

2. Wall- E (2008)

Pixar Animation Studios tarafından yaratılan Vol-İ özgün adıyla Wall-E, aynı zamanda Kayıp Balık Nemo özgün adıyla Finding Nemo’yu da yönetmiş başarılı yönetmen Andrew Stanton tarafından yönetilen bilim kurgu temalı bir animasyon filmidir. Çocuklar için eğitici içeriği dolayısıyla oldukça popüler olan Vol-İ tüm zamanların en iyi animasyon filmidir.

Wall-E – Vol-İ konusu: Post apokaliptik bir dünyada terkedilmiş bir gezegenin metal atıklarını toplamaya programlanmış hurda robotu Vol-İ ile Eve adlı bir robotun romantik ilişkisini anlatıyor. Bir gün uzaydan gelen bir roketle karşılaşan Vol-İ, Eve adlı bir keşif robotu ile tanışır. Bu robot gezegene yaşam emaresi var mı diye kontrol etmeye gelmiştir. Vol-İ ile sevimli bir ilişki geliştiren Eve ikilinin bilinmeyene doğru yolculuğunu ele alıyor. Her çocuğun mutlaka izlemesi gereken animasyon filmi bilim kurgu animasyon filmleri kategorisinde en dikkat çeken, çocuklar için en güzel animasyon filmidir.

1. Maşa İle Koca Ayı ( 2009 )

Rus yapımı bir animasyon televizyon dizisi olan Maşa ile Koca Ayı, Türkçe dublajla ilk defa TV8’de yayınlanmıştır. Ardından Planet Çocuk’ta yayına başlayan Maşa ile Koca Ayı yeni bölümleri Cartoon Network ve Netflix platformunda yayınlanmaktadır.

Maşa ile Koca Ayı konusu: Rus kızı Maşa ile sirkten emekli Mişka adlı bir ayının yaşadıkları maceraları anlatan çocuklar için zeka geliştiren animasyon dizisidir.

İçerik Yazarı

Edebiyata, sanata, bilime ve "iyi" kitaplara tutkuyla bağlı, internetin ücra köşelerinde editörlük yapmış, nevi şahsına münhasır yazar bozuntusu.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Oyunlar

Okuma Süresi: 2 dk GNU/Linux dağıtımı olan Ubuntu işletim sistemine Steam kurulumu sayesinde Linux işletim sistemlerinde Windows oyunları oynamak artık hayal değil!

Bilim

Okuma Süresi: 7 dk Yeşil, sarı, mavi, kırmızı, mor... Her birinin kendine özgü anlamları var. İç mekan tasarımcıları ve psikologlar da bunların etkilerini tek...

Müzik

Okuma Süresi: 9 dk 24 yıl boyunca 13 albüm yayınlayan İsveçli progresif metal müzik grubu Opeth'in modern metal müzik tarihine kazandırdığı en iyi ve...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 5 dk Dijital pazarlama (Digital Marketing) olarak isimlendirilen kavram günümüz iş dünyasında adından sıkça bahsettirmektedir. Çünkü çağımızın getirdiği yenilikler ve teknolojik ilerlemeler...

Teknoloji

Okuma Süresi: 5 dk Uçtan uca şifreleme özelliğine sahip güvenilir ve ücretsiz en iyi e-posta servisleri.

Sağlık ve Yaşam

Okuma Süresi: 4 dk Seneler geçiyor ve eski halimizden eser kalmıyor. Genç yaşlarımıza nazaran daha hasta ve yorgun hissediyoruz. İşte bizi o eski sağlıklı...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 6 dk 2021 yılında izlemeniz gereken yüksek bütçeli en iyi bilim kurgu filmlerine yer verdiğimiz listemizde IMDB puanı yüksek en çok beklenen...

Röportaj

Okuma Süresi: 4 dk Maddi ve manevi rahatlamayı, kişiye özgürlük alanı açmayı temel alan minimalizm kavramını Hale Acun AYDIN ile birlikte ele aldık.

Teknoloji

Okuma Süresi: 2 dk Dünya genelinde hızla yayılmakta olan robotik teknolojilerin avantajlarını ve dezavantajlarını ve hangi ülkeler tarafından ağırlıkla kullanıldığını derlediğim yazıya gelin birlikte...

Sağlık ve Yaşam

Okuma Süresi: 3 dk Bilim insanları, soğuğun neden diş ağrısına ve aşırı duyarlılığa neden olduğunu keşfetti!

Reklam

Reklam