Archer Animasyon Dizi İncelemesi - Thinpo
Bilim, Sanat ve Teknoloji Platformu

Aramak istediğiniz kelime nedir?

Thinpo - Archer Animasyon Dizi İncelemesi
Thinpo - Archer Animasyon Dizi İncelemesi

Film ve Dizi

Archer Animasyon Dizi İncelemesi

Okuma Süresi: 3 dk 11.sezonuyla bu yıl ekranlara tekrar geri dönen Archer animasyon dizisi Türkiye’de çok fazla bilinmese de yurtdışında popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. 

Abone Ol google-news

11.sezonuyla bu yıl ekranlara tekrar geri dönen Archer animasyon dizisi Türkiye’de çok fazla bilinmese de yurtdışında popülerliğini sürdürmeye devam ediyor.

Halihazırda herkes eve kapanmışken boş zamanlarımızda bütün dizileri izlemeye başladık. Rick and Morty tarzı seven veya benzerini arayanlar için bu zamanlarda dolu dolu 11 sezonuyla Archer çok iyi bir alternatif.

Archer’ın Konusu

Dizinin konusu özet olarak ISIS isimli uluslararası gizli bir istihbarat servisinde çalışan kişilerin ve özellikle ana karakter olan Archer’ın başından geçenleri konu almaktadır. Yeri geldiğinde aksiyon, yeri geldiğinde kara mizah barındıran dizide argo, cinsellik ve ince espirilerden hiç kaçınılmamış.  Dizide genel olarak bir olay örgüsü bulunmamasına karşın belirli sezonlarda dizi tema değişikliğine gidiyor ve her sezon farklı bir tema üzerinden devam ediliyor.

Karakterler

 

Sterling Archer:

Thinpo - Archer Animasyon Dizi İncelemesi

Dizinin adını veren ana karakterimiz. Egoist, yaptığı işi ciddiye almayan, her şey ile dalga geçen bir karaktere sahip. Kendini dünyanın en iyi ajanı olarak görmekte. Annesinin başında olduğu istihbarat servisinde çalışan bir ajandır. En büyük ilgileri ise kadınlar ve içkidir. Dizide sizi en çok güldürecek karakter Archerdır.

Malory Archer:Thinpo - Archer Animasyon Dizi İncelemesi

 

Sterling Archer’ın annesi olup ISIS’in başında yer almaktadır. Kendisi annelik konusunda inanılmaz kötü olup Archer’da görebileceğimiz bir çok özelliğin annesinden geçtiğini de söyleyebiliriz. Kendisi de Archer gibi alkoliktir. Sorumluluk sahibi olmayıp, oğluyla da ilgili değildir. Oğlu ile sürekli bir kavga halindedir.

Lana Kane

Thinpo - Archer Animasyon Dizi İncelemesi

Şirkette bulunan sınırlı kadın ajanlardan biridir. Archer ile aralarında sürekli kavga ve sevgi duyguları uçuşmaktadır. Archer’ın tam tersi sorumluluk sahibi, akıllı, kendini bilen bir ajandır. Çoğu zaman işini çok ciddiye alır. Archer’ın geçmişte birçok kötülük yapmasına karşın onu gizliden gizliye sevmektedir.

Cyril Figgis

Thinpo - Archer Animasyon Dizi İncelemesi

Şirketin muhasebecisi, nadir olarak da ajanlık yapmaktadır. Kendisi korkağın tekidir. Archer ise Cyril’in Lane ile olan ilişkisinde dolayı sürekli olarak kavga edip, dalga geçmektedir.

Woodhouse

Thinpo - Archer Animasyon Dizi İncelemesi

Ana karakterimiz olan Archer’ın küçüklüğünden beri uşaklığını, bakıcılığını yapmıştır. Archer’ın bir nevi babasıdır. Archer, herkese kötü davrandığı gibi Woodhouse’a da kötü davranmaktadır fakat Woodhouse buna rağmen Archer’ın her istediğini yerine getirmektedir.

Pam Poovey

Thinpo - Archer Animasyon Dizi İncelemesi

İnsan kaynaklarından sorumlu olan Pam de yeri geldiğinde görevlere ajan olarak katılmaktadır. Dizi boyunca Pam’in kilosuyla ve iştahıyla sürekli olarak dalga geçilir.

Cherly Tunt

Thinpo - Archer Animasyon Dizi İncelemesi

Malory Archer’ın sekreterliğini yapmaktadır. Kendisi çılgının tekidir her an her şeyi yapabilir. Dizide bulunan diğer karakterler gibi bazı bölümlerde kendisi de görevlere gitmektedir.

Sonuç

Archer dizisi 11 sezonuyla ilk defa başlayacak olanları korkutsa da her bölümün 20 dakika olması ve bölümleri sürekli bir aksiyon içinde geçmesinden dolayı insanı sürüklüyor. Günümüzde ise çoğu insan bu dizinin güzelliğinin farkında değil. Her animasyon sevenin hatta animasyon sevmeyenlerin bile şans vermesi gerektiği yegane bir animasyon dizisidir Archer. Dizinin Rotten Tomatoes puanı %90’dır. Ayrıca IMDB’den de 8,6 ortalamaya sahiptir.  Diziyi yasal yollarla izlemek isteyenler ise Netflix’de 11.sezon da dahil izleyebilirsiniz.

İçerik Yazarı

Küçük yaşlardan beri oyunlarla ilgisi olan ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Basın ve Yayın bölümü son sınıf öğrencisiyim.

Yorum

Öne Çıkan İçerikler

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk K Pop Gruplarının Yer Aldığı Güney Kore Mini Dizileri listemizde bu hafta K Pop erkek müzik gruplarının başrolünde yer alan...

Girişimcilik

Okuma Süresi: 3 dk Vizyon kavramının öneminden, hayal ile vizyon arasındaki farklardan ve nasıl vizyon sahibi olabileceğimizden bahsettik.

Bilim

Okuma Süresi: 3 dk İnsanlığı Ay'a götüren teknolojiyi icat etti ve dünyayı uzay ligine atlattı. Savaştan kaçarak başarılara imza atan Nazi roket teknisyeninin Amerika'ya...

Film ve Dizi

Okuma Süresi: 5 dk Alman yapımı Balloon filmi, gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen ve izleyicinin nabzını yüksek tutmasıyla akıllara kazınan bir yapım. Peki balonla...

Oyun İncelemeleri

Okuma Süresi: 5 dk 2021 bahar aylarında çıkması beklenen en iyi Japon RPG oyunlarına yer verdiğimiz listemizde birbirinden müthiş konsol ve bilgisayar oyunları var!

İncelemeler

Okuma Süresi: 7 dk Jim Jones, David Koresh, Charles Manson ve Warren Jeffs tarafından kurulan Hepsi birbirinden sapkın hepsi birbirinden tehlikeli bu dört tarikat...

Reklam

Bilim

Okuma Süresi: 2 dk Apa 7.0 Yazım Kuralları, American Psychological Association adlı Amerikan menşei derneğin bilimsel ve akademik makalelerin yazım şekli ile ilgili birkaç...

Tarifler

Okuma Süresi: 2 dk Siyah paltosunun iç cebinden hafifçe ezilmiş bir kutu çıkardı. Harry titreyen parmaklarla açtı onu. İçinde kocaman, yapış yapış çikolatalı bir...

Oyunlar

Okuma Süresi: 5 dk Cyberpunk 2077 evrenindeki en güçlü ikonik silahları, ana görev ve yan görevlerden nasıl elde edebileceğinizi anlatıyoruz! Şimdiye kadar yapılmış en...

Oyunlar

Okuma Süresi: 3 dk Garry's Mod İçin Kapsamlı ve Detaylı Dark RP Terimleri, Chat Komutları ve Kurallar Rehberi

Reklam