Death Stranding’e Cyberpunk 2077 Güncellemesi Geldi!

Death Stranding, Cyberpunk 2077 güncellemesi aldı! Bu güncellemeyle oyuncular Johnny Silverhand ve V kozmetiklerinin yanı sıra özelleştirilmiş oynanış mekaniklerine erişebilecekler.

Death Stranding, Cyberpunk 2077 güncellemesi aldı! Bu güncellemeyle oyuncular Johnny Silverhand ve V kozmetiklerinin yanı sıra özelleştirilmiş oynanış mekaniklerine erişebilecekler.

Son zamanlarda bazı video oyunlarının birbiriyle bağlantılı easter eggs’ler yayınladığını görmüştük. Örneğin Forza Horizon 4‘e gelen Quadra Turbo-R V-Tech otomobili, Cyberpunk 2077 oyununa bir gönderme olarak yayınlanmıştı. Bu furyaya Death Stranding’te katılarak oyuna bir dizi yeni kozmetik ve  oyun değiştirme mekaniği getirdi. Zaten Hideo Kojima’nın Adam Badowski ile aralarından su sızmayan bir dostlukları vardı. Hatta Death Stranding oyununun Cyberpunk 2077 evreninde geçtiğine dair söylentiler çıkmıştı. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yayınlanmadı ancak iki oyun arasındaki iddia gizemliliğini korumaya devam ediyor.

Yeni gelen güncellemeye göre şu an da Death Stranding’in bilgisayar versiyonunda Akira anime serisinden ilham alan Yaiba Kusanagi CT3-H motosiklet, Keanu Reeves’in Johnny Silverhand karakterinin güneş gözlükleri ve sibernetik kolunun yanı sıra V’nin yüz implantı dahil olmak üzere bir dizi kozmetik öge geldi.

Tabi bu ögeler sadece görüntüden ibaret değil. Nitekim Johnny Silverhand’in sibernetik kolu geliştirilmiş ekstra hasarla geldi. Death Stranding’in ana karakteri Sam Bridges artık nesneleri hackleyerek düşman sensörlerine zarar verebiliyor. Bunun yanı sıra Odradek ile kamyonlara kısa devre yapabiliyor.

İki oyun arasındaki bu işbirliği Death Stranding’in Steam ve Epic Games’teki %50 indirimli kampanyası kapsamında yapıldığı biliniyor.

Aynı zamanda bu güncelleme sayesinde oyunun hikayesini bozmadan belirli easter eggs’ler içeren Death Stranding,  Cyberpunk 2077’ye referans veriyor. İki oyun arasındaki bu anlaşma takdire şayan ancak Death Stranding’in ilk olarak PS4‘te çıkması dolayısıyla “Neden ilk olarak bilgisayar sürümüne güncelleme geldiği…” tartışma konusu oldu. Tabi ilerleyen zamanlarda bu güncelleme konsollara da gelecektir. O zamana kadar görüşmek üzere.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
İlgili İçerikler